Gdyby skup był dzis, to spólka mogłaby kupić ledwie 1800 akcji, czyli ok. 25% dziennego wolumenu. warto o tym pamietać, gdy ktoś wiążę nadziej ze skupem. Innymi słowy, żeby spólka skupiła te ok. 1 mln akcji, to całkowity wolumen musiałby wnieśc w okresie skupu ok. 4 mln akcji. Rodzi się zatem pytanie, kto miałby kupic ok. 3 mln akcji z owych 4 mln sztuk. Ja chetnych nie widze, a tym bardziej po obecnych cenach. gdyby było inaczej, wówczas juz dziś wolumen obrotów siegnłąby kilkuste tysięcy aKCJI. A ile wynois ? 7 tysięcy. Wszystko jasne?
Uważam komunkta o skupi za nieudolna próbę uspokojenia nastrojów wśród akcjonariuszy przed zblizającym sie WZA.
Taka jest moja spekulacja.