http://finanse.wp.pl/kat,12812,title,Czy-tajemniczy-GEM-pomaga-firmom-zonglujac-akcjami,wid,11546327,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1cc0c&_ticrsn=5
Patrząc na naszą giełdę i oceniając spółki nie można przejść obojętnie nad tematem funduszy inwestycyjnych obecnych w naszych spółkach, intencją moją jest wydzielenie tych spółek w których siedzą fundusze i permanentne pożyczają akcje, żaglując akcjami zaniżają kursy spółek, na naszym forum wiedza na ten temat jest żenująca, często słyszy się np Bioton jest za drogi kupie go jak spadnie ale on ciągle spada i dna nie widać ciągłe uśrednianie nic nie daje, ważny jest mechanizm spadku kursu i a głównie jego zrozumienie, pan Żak zainwestował w Bioton, pisze ze traktuje to jako inwestycję długoterminową kupił papier po 60gr dziś kosztuje 12gr - pytanie pożyczał czy nie....
Interesują mnie korzyści płynące z tego tytułu dla spółki jak i zagrożenie dla drobnych akcjonariuszy, w jakim momencie spółka staje się atrakcyjna,dziś petrolinv kosztuje 6.50 wykazuje się dużą płynnością ale przecież kurs systematycznie idzie w dół mimo że przyszłość jest wspaniała dlaczego drobni to kupują, mimo ze większość wie że dołek może być na 11gr , moja zasada jest taka nie uśredniam w dół
na takich spółkach, niech zainteresowani wpisują spółki które mogą być dla nas pułapką
Ile jest spółek na naszej giełdzie które pożyczają akcję i jakie
Bioton
Centrozap
Petrolinv
Midas?
Calatrawa-był taki zamiar ale kurs się odbija
Fundusze:
GEM
Black Rock
Yorkville