Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,10 zł , zmiana od tamtej pory: -24,44%

e-commerce 4FUN

Zgłoś do moderatora
poniżej kilka cytatów dotyczących e-commerce z raportu Vestor

E-commerce w 4Q18 ze stratą, zgodnie z oczekiwaniami.
Uruchomiona w 2018 r. działalność e-commerce, skupiająca się na sprzedaży ubrań z nadrukami (głównie w kanałach portali
cupsell, mustache, naimpreze) wygenerowała PLN 2m przychodów. Strata EBITDA z tej działalności wyniosła PLN 1.3m (vs nasze oczekiwani a straty PLN 0.7m). Osiągnięcia rentowności na tej działalności oczekujemy na przełomie 2020/21 (zarząd oczekuje BEP ok. rok wcześniej).

W przypadku istotnej straty z działalności e-commerce dostrzegamy potencjał do jej stopniowego ograniczania w kolejnych kwartałach (W 4Q18 nastąpiło uruchomienie działalności na większą skalę, dalszy jej rozwój powinien pozwolić na poprawę rentowności).

Według strategii spółki e-commerce powinien wygenerować PLN 15m przychodów w 2019 r. Ze względu na wczesny etap inwestycji, w naszych szacunkach konserwatywnie przyjmujemy PLN 10m przychodów w 2019p (vs PLN 2m wygenerowane w 4Q18).
Przekroczenie progu rentowności na tej działalności jest w naszej opinii możliwe na przełomie 2020/21p.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
4FUNMEDIA -1,29% 6,12 2021-09-27 10:16:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.