Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,68 zł , zmiana od tamtej pory: -37,50%

dywidenda...

Zgłoś do moderatora
no to nie ma dywidendy w tym roku.

ale moim zdaniem to dobrze, ja wolę odroczony podatek z zysków kapitałowych, niż regularnie potrącany podatek od dywidendy.

tak, żeby zobrazować wpływ po 5 letniej inwestycji dającej 8 % rocznie vs 8% dywidendy rocznie:

odroczony zysk kapitałowy 1.08^5 - 1 = ~47%


dywidenda (1+0.8*(1-0.19))^5 = ~36%

Tax drag
36/47-1 = -0.234

pozdro

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
4FUNMEDIA 0,00% 4,80 2020-07-09 16:49:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.