Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  34,60 zł , zmiana od tamtej pory: 6,94%
No dobra, komunikat wisi kilka godzin ale tradycyjnie nikogo to już nie rusza. Kilka spostrzeżeń do dyskusji.
Sygnał o założeniu spółki w Niemczech rok temu. Wygląda że coś na poważniej zaczyna się ruszać. Może to pilotaż i sprawdzenie czy ekspansja za granicę się uda. W końcu trochę polskich firm budowało na eksporcie ale to były inne czasy. Ciekawostka że na początku Atal miał 80% udziałów a teraz 49%. Kapitał zakładowy 25mln euro, transakcja na niecałe 45 mln euro. To sporo jak się porówna że w całym 2018 na zakup ziemi poszło ok 200 mln zł. Chyba spore nadzieje sukcesu. Warto śledzić dla tych 49% udziałów. Wątpliwości to lokalizacja gruntów czyli Drezno. Może ktoś ma większą. orientację nt rynku niemieckiego ? Z pobieżnych poszukiwań to ok. 500 tyś mieszkańców, fabryka VW, konkurencja to Lipsk. Nie wiem na ile prawdziwe informacje że jak wiele miast w dawnej NRD, ma problem wyludnianiem i migracją do zachodnich landów . To akurat ważne w kontekście budowania mieszkań.

  • Drezno Autor: ~Adalbert
  • Re: Drezno Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATAL -0,54% 37,00 2019-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.