Polecam lekturę https://www.przychodniasynexus.pl/fazy-badania-klinicznego-trzy-kroki-niezbedne-do-przeprowadzenia/, jak gramy na biotechu to powinniśmy coś chyba o nim wiedzieć, szczególnie II faza klinicznych. 80-kilka ludków w teście to mało, z reguły jest to kilkaset. To daje tylko 40-40 w grupach z placebo. Ale depresje lekooporne pewnie nie często się też zdarzają, i trudno zebrać grupę. Ważne jest to że lek jest dobrze tolerowany i przejdzie do fazy III. Tam dopiero się dowiemy czy działa, szczególnie że badanie psychotropów jest najtrudniejsze bo "nastrój" jest słabo nieżalny, a pytanie "ile myśli samobójczych miałeś/miałaś ostatnio" jest kontra produktywne trochę w testach.
Biotech to wzloty i upadki. Jak ktoś kupuje na szczytach to sorry, możliwe że będzie musiał długo czekać na zysk.
Pozdrawiam,
hobby-investor.pl
@hobbyinwestorpl