Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,80 zł , zmiana od tamtej pory: 116,10%

Dlaczego Nowy Ład pomoże Ifirmie

Zgłoś do moderatora
Na forach często pojawiały się opinie że nowy ład może zaszkodzić Ifirmie bo ludzie będą przechodzić z jednoosobowych działalności na umowy o pracę. Poniżej lista argumentów dlaczego tak się nie stanie a Ifirma będzie dalej mocno rosnąć:

1. Obniżenie stawki ryczałtu z 15% do 12% dla informatyków przy zachowaniu stałego ZUS'u - to zapowiedź Morawieckiego i bardzo dobra informacja dla Ifirmy. Nawet jeżeli opodatkowanie liniowe będzie mniej korzystne to informatycy na jdg wybiorą ryczałt.
2. Czy do rozliczania ryczałtu potrzebna jest księgowa - jak najbardziej tak. Do samego podatku dochodowego nie byłaby może potrzebna bo wystarczy policzyć przychód x stawkę ryczałtu. Ale trzeba pamiętać że mamy jeszcze do rozliczenia VAT. Trzeba policzyć naliczony VAT, odjąć VAT od kosztów, wysłać plik JPK VAT. Do tego nadal potrzeba księgowego lub programu księgowego, więc nadal potrzebujemy Ifirmy.
3. Dla firm które mają spore koszty nadal opodatkowanie według skali będzie bardziej korzystne - więc tu się nic nie zmieni.
4. Rozmawiałem z kilkoma znajomymi z branży, i mówią, że ostatnią rzeczą jaką by zrobili to przeniesienie osób współpracujących z jdg na umowy o pracę - firma musi wtedy prowadzić kadry (urlopy, L4, PPK itp). Nikt się na to nie zdecyduje nawet jakby miał płacić wyższą stawkę zdrowotną.

Reasumując nadal jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Ifirmy. W moich poprzednich postach postawiłem tezę, że w 2022 zbliżymy się do 10 mln zysku netto rocznie i widać że rynek też dyskontuje taką przyszłość. Pozdrawiam akcjonariuszy. Polecam analizę OBS'a z Portalu Analiz - link w poprzednich postach.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IFIRMA -0,39% 25,50 2022-01-19 15:40:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.