Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,27 zł , zmiana od tamtej pory: -27,31%

Depozytariusz

Zgłoś do moderatora
Cytat:"– Rynek depozytariuszy od pewnego czasu ulega istotnym zmianom. Obserwujemy proces rezygnacji banków z obsługi FIZ/FIZAN, w związku z czym zwiększa się liczba FIZ do potencjalnej obsługi przez domy maklerskie, nawet przy nierosnącej ogólnej liczbie FIZ. Sam proces pozyskania klienta (FIZ) jest procesem długotrwałym. Rola depozytariusza, szczególnie w świetle podejścia nadzoru po 2019 r., jest w dużym zakresie kontrolna. Zmianie z powodu obowiązków regulacyjnych, jak i ogólnej presji inflacyjnej muszą również ulec stawki. Jest to również pewne wyzwanie w rozmowach z klientami. Mamy na rynku pewne dość mocne przetasowania i podmioty, które sprawnie i mądrze wykorzystają ten okres, mogą pozyskać stabilny biznes na wiele lat. Jest to trudniejsze niż wielu się wydaje na pierwszy rzut oka – zwraca uwagę Sebastian Huczek, wiceprezes DM INC."
  • Depozytariusz Autor: ~Mark
  • Re: Depozytariusz Autor: ~hm

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INC 1,54% 1,65 2025-10-29 15:09:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.