Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  204,00 zł , zmiana od tamtej pory: -41,18%

Datawalk na fali

Zgłoś do moderatora
https://www.parkiet.com/Technologie/311169945-DataWalk-na-fali.html

Wrocławska spółka rozpycha się zagranicą. Jej notowania idą dziś mocno w górę. O ponad 10 proc. do 213 zł rośnie w poniedziałek przed południem kurs spółki DataWalk. To reakcja na informację, która dziś rano trafiła na rynek. Do spółki wpłynęła umowa zawarta z państwową agencją wywiadowczą kraju członkowskiego Unii Europejskiej oraz NATO, której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk.

„Zarząd spółki uznał fakt zawarcia umowy za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca z klientem może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną grupy kapitałowej na rynku globalnym" – czytamy w raporcie bieżącym. Platforma DataWalk znajduje zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć i nieprawidłowości (administracja centralna). DataWalk podkreśla, że z powodzeniem konkuruje z dwoma głównymi graczami w analityce powiązań, amerykańską korporacją IBM i firmą Palantir, wygrywając m.in. w największym kontrakcie IT w historii Polski: wartym 500 mln USD projekcie modernizacji analitycznej Departamentu Sprawiedliwości w USA.
W I półroczu 2020 r. grupa DataWalk osiągnęła 5,1 mln zł przychodu ze sprzedaży, to o 46 proc. więcej niż wyniosła sprzedaż w całym 2019 r. Pod koniec września 2020 r. spółka informowała, że bieżąca wartość jej tzw. lejka handlowego to blisko 19 mln USD. Zarząd podkreśla, że w pierwszym półroczu DataWalk zawarł długoterminowe kontrakty, które w minimalnym stopniu znalazły odzwierciedlenie w przychodach pierwszego półrocza.
  • Datawalk na fali Autor: ~gate
  • Re: Datawalk na fali Autor: ~gracek

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DATAWALK -2,91% 120,00 2026-06-22 17:00:00