Forum Giełda +Dodaj wątek

Dariusz Plesiak - jesienna kolekcja butów ...

Zgłoś do moderatora
Dariusz Plesiak, prezes Prima Mody, liczy, że jesienna kolekcja butów będzie się dobrze sprzedawała i spółka w skali roku wyjdzie na plus.
+zobacz więcejW II kwartale osiągnęliśmy obroty mniej więcej dwukrotnie wyższe niż uzyskane w pierwszych trzech miesiącach tego roku (5,8 mln zł – przyp. red.) – szacuje Dariusz Plesiak, prezes Prima Mody. To oznacza, że przychody minionego kwartału były również blisko dwa razy większe niż osiągnięte w tym samym okresie poprzedniego roku. Plesiak dodaje, że zostały zrealizowane wcześniejsze założenia sprzedażowe.

Pomaga rozwój sieci
Poprawa przychodów to przede wszystkim skutek otwarcia nowych placówek. Teraz jest ich 38, co oznacza niemal podwojenie sieci sprzed roku. Do końca 2009 r. planowane jest jeszcze uruchomienie 2, 3 nowych placówek. Plesiak dodaje, że sklepy funkcjonujące ponad 12 miesięcy notują też średnio kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży.

Szef firmy handlującej włoskimi butami w salonach firmowych zapewnia, że II kwartał zakończył się na plusie. Nie podaje jednak szczegółów. Przyznaje jedynie, że dotychczas nie udało się odrobić 2,9 mln zł straty netto poniesionej w pierwszych trzech miesiącach 2009 r. – Naszym celem jest osiągnięcie dodatniego wyniku w skali całego roku – dodaje szef Prima Mody.

Pleśniak liczy, że jesienna kolekcja obuwia zostanie dobrze przyjęta przez klientów. – Mimo wzrostu kursu euro (w tej walucie rozliczany jest zakup towaru oraz płacone czynsze za lokale w galeriach handlowych – przyp. red.) nie będziemy podwyższać cen butów. Będą podobne do zeszłorocznych – mówi. Zdaniem szefa Prima Mody, będzie to możliwe dzięki rabatom uzyskanym od dostawców. Utrzymując ceny butów na poziomie z zeszłego roku, spółka zrezygnuje też z części marży na sprzedaży. Pierwsze modele z jesiennej kolekcji pojawią się w sklepach już pod koniec lipca. Pełna oferta powinna być dostępna z końcem sierpnia.

Skup akcji w pogotowiu
Zarząd wrocławskiej firmy nie rozpoczął jeszcze skupu akcji własnych w celu ich umorzenia, mimo że decyzja została podjęta pod koniec maja. – Mamy narzędzie, które będziemy mogli wykorzystać w odpowiednim czasie – mówi Plesiak. Nie wyjaśnia jednak, o co chodzi. Zgodnie z decyzją akcjonariuszy obuwnicza spółka ma czas na skup do końca przyszłego roku. Może objąć do 640 tys. akcji (20 proc. kapitału) po cenie nie wyższej niż 4,3 zł za akcję. W piątek akcje były po 2,87 zł

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRIMAMODA 21,00% 0,60 2020-03-30 15:09:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.