Forum Giełda +Dodaj wątek

Czytać POLFA !!!!!!!!!!!

Zgłoś do moderatora
Polfa wchodzi na GPW. Będą też zagraniczne inwestycje

2013-12-17 09:02
Notowana na rynku alternatywnym NewConnect farmaceutyczna spółka zamierza w przyszłym roku przenieść się na główny parkiet GPW oraz blisko trzykrotnie zwiększyć sprzedaż swoich leków. Polfa planuje także w przyszłym roku inwestycje zagraniczne, które mają przynieść spółce ponadprzeciętne stopy zwrotu. Realizację założonych celów mają umożliwić jej 10 mln zł pozyskane z zakończonej właśnie emisji obligacji oraz przejęcia zagranicznych spółek farmaceutycznych.

Polfa: w II połowie 2014 roku możliwy debiut na głównym rynku GPW
Źródło - Newseria.plW przyszłym roku Polfa zamierza znacząco zwiększyć sprzedaż i poprawić wyniki, co umożliwią jej m.in. przejęcia firm ze Wschodu i Dalekiego Wschodu. Nowe akwizycje przełożą się m.in. na wzrost kapitalizacji farmaceutycznej spółki.

– Przyszły rok będzie przede wszystkim stał pod znakiem dużego parkietu – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Rafał Bednarczyk, prezes zarządu Polfa SA.

W ubiegłym tygodniu Polfa zakończyła publiczną ofertę obligacji serii C dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, z której chce pozyskać 10 mln zł. Pieniądze zamierza przeznaczyć na realizację głównych celów strategicznych.

– Po tej emisji oczywiście mamy następne plany inwestycyjne, dotyczące własnych obszarów produkcyjnych, które chcemy pozyskać w różnych obszarach geograficznych – podkreśla prezes.

Polfa specjalizuje się w eksporcie leków, głównie na Wschód. Głównymi odbiorcami są m.in. Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan czy Azja Południowo-Wschodnia. Łącznie około 15 rynków.

– Mówimy tutaj o Wschodzie i o Dalekim Wschodzie – tłumaczy Rafał Bednarczyk. – To tzw. „pharmerging markets” za IMS Health, czyli rynki, które zarówno rozwijają się pod względem populacji i wszystkich grup wiekowych, które konsumują leki, jak i jeśli chodzi o nakłady na ochronę zdrowia. Podpisaliśmy list intencyjny w Wietnamie na due dilligence fabryki produkującej leki, która jest własnością jednej z większych sieci sprzedaży na terenie Wietnamu. To będzie przejęcie podmiotu produkcyjnego i od razu wyjście bezpośrednio na tamtejszy rynek – to jest 86 mln ludzi.

Jak podkreśla Bednarczyk działalność na tzw. pharmerging markets pozwala liczyć na wysokie stopy zwrotu, które obecnie są nieosiągalne w Polsce czy w krajach Europy Zachodniej.

Farmaceutyczna spółka chce również zainwestować w rozwój swojej sieci sprzedaży urządzeń medycznych. Duże nadzieje pokłada w produkowanych w Holandii innowacyjnych urządzeniach dla pacjentów z problemem nietrzymania moczu. Zamierza ponadto wyspecjalizować się w dystrybucji, a finalnie również w produkcji leków onkologicznych na wszystkich rynkach swojej działalności.

Tegoroczne wyniki mało satysfakcjonujące

Polfa przechodzi obecnie proces transformacji, związany m.in. z restrukturyzacją, co negatywnie przełoży się na tegoroczny wynik.

– Ten rok zamkniemy słabym wynikiem, co jest związane z tym, że rok temu kupiliśmy biznes od Ciechu. Był to okres obarczony rezultatem wszystkich restrukturyzacji, czyli kosztów zarówno zmiany biznesu, odpraw, jak i wszystkich innych, które wiązały się ze zmianami prawnymi – tłumaczy prezes Polfy.

Szacuje, że spółka zakończy rok na plusie przy przychodach na poziomie 35 milionów złotych. Podkreśla jednocześnie, że ambitne plany na przyszły rok mają zrekompensować jej tegoroczny rezultat.

– Z tegorocznego wyniku nie jesteśmy zadowoleni. Stąd te ambitne plany na rok przyszły – dodaje.

Polfa chce w przyszłym roku mieć sprzedaż na poziomie minimum 96 milionów złotych. Ostateczny rezultat będzie jednak zależał od liczby przyszłych akwizycji.

Newseria.pl

http://www.wprost.pl/ar/429485/Polfa-wchodzi-na-GPW-Beda-tez-zagraniczne-inwestycje/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLFA 0,00% 0,25 2016-06-29 10:48:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.