Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  23,10 zł , zmiana od tamtej pory: 47,40%
https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/wznowienie-lotow-z-polski-po-kryzysie-w-liniach-lotniczych-z-powodu-koronawirusa/ltsr6vj

Enter Air, polski przewoźnik czarterowy, deklaruje, że jest gotów do wznowienia lotów w każdej chwili. - W zależności od obostrzeń w poszczególnych krajach i popytu ze strony touroperatorów będziemy latali tam, gdzie będzie to możliwe. Najszybciej do oferty powinny wrócić kraje północnej Afryki i np. Grecja czy Turcja, w których koronawirus obecny był w najmniejszym stopniu - komentuje Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Air, dla Business Insider Polska.

Podkreśla, że oprócz rządowych restrykcji, wymogów bezpieczeństwa dla linii lotniczych i lotnisk opracowywanych przez EASA, kluczowe znaczenie będzie odgrywał jeszcze inny czynnik. - Istotna będzie też chęć podróżowania ze strony klientów. Tegoroczny sezon będzie zupełnie inny od tych z poprzednich lat, możemy się spodziewać, że część osób na zagraniczny urlop wybierze się na jesieni, co spowoduje wydłużenie sezonu - dodaje Kobielski.

Jest wiele czynników, które będą miały wpływ na rozpoczęcie lotów turystycznych. Spodziewamy się, że po zniesieniu obowiązku kwarantanny, podróże wakacyjne zaczną się jeszcze w lipcu. Oczywiście będzie to odtworzenie planów w jakiejś części zakładanej pierwotnie, ale im szybciej Polacy zaczną podróżować, tym mniejsza będzie korekta na końcu sezonu. O ostatecznej skali zmniejszenia ruchu zdecyduje dalsza sytuacja epidemiczna, decyzje poszczególnych krajów w sprawie zdejmowania obostrzeń, a także popyt ze strony podróżnych

- dodaje członek zarządu Enter
  • Czytać!!! Autor: ~LeonZ

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENTER 2,56% 34,05 2021-10-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.