Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,70 zł , zmiana od tamtej pory: -66,44%

Czy QuarticOn jest wydmuszką dla Data Force Group Sp. z o.o.?

Zgłoś do moderatora
Już zamierzałem zainwestować w tę spółkę, działającą w branży o skądinąd świetlanej przyszłości, zachęcony aktualnie niską wyceną, ale zastanowiła mnie jej niezwykle niska utrwalona rentowność. Strata netto jest niemal równa przychodom. Zacząłem szukać i znalazłem - pan prezes ma też drugą spółkę, w tej samej branży, Data Force Group Sp. z o.o. (oraz pochodna spółka komandytowa). Liczni klienci, spółka chyba nieźle sobie radzi (nie sprawdzałem raportów w KRS). Wspólnikami sp. z o.o. są p. Wyborski oraz p. Zamojska - obydwaj są też akcjonariuszami QuarticOn, a p. Zamojska zasiada(ła?) też w RN. Wśród wspólników sp. z o.o. nie ma QuartiCon. I odwrotnie - wśród akcjonariuszy QuarticOn nie ma Data Force Group. W raporcie rocznym za 2020 r. nawet raz nie pada nazwa Data Force Group. Wygląda to na dwa podmioty niepowiązane wprost kapitałowo, ale ściśle powiązane osobą prezesa i w zasadzie konkurencyjne. Czy zatem QuarticOn nie jest wydmuszką dla pozyskiwania klientów/kapitału/grantów, a prawdziwym czy głównym beneficjentem finansowym tych działań jest sp. z o.o. (sp. k.). Czy może dlatego QuarticOn ciągle - programowo - jedzie na stracie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUARTICON -6,11% 2,92 2022-09-30 10:12:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.