Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,08 zł , zmiana od tamtej pory: 0,98%

czy Ferrum zdobedzie kontrakt?

Zgłoś do moderatora
https://stooq.pl/n/?f=1182399

13 Cze 2017, 10:49

13.06.2017, Kijów (PAP) - Ukraiński operator gazowy Ukrtranshaz jesienią rozpocznie zakupy rur dla budowy interkonektora gazowego do Polski - poinformował doradca ministra energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy Maksym Bilawski."Długość gazociągu wyniesie 99,3 km i pozwoli on na połączenie systemów gazowych Ukrainy i Polski dla zwiększenia importu gazu na Ukrainę z Europy przez Polskę" - napisał portal minprom.ua.Wcześniej informowano, że budowa interkonektora rozpocznie się jeszcze w bieżącym roku. Jego eksploatacja planowana jest w 2020 r. Połączenie pozwoli m.in. na transportowanie na Ukrainę gazu z terminalu LNG w Świnoujściu.Projekt realizuje Ukrtranshaz i polski Gaz-System. Jego pierwszym etapem będzie powstanie interkonektora, który powinien zapewnić zwiększenie eksportu gazu ziemnego z Polski na Ukrainę do objętości 5 mld metrów sześciennych rocznie. Drugi etap pozwoli na osiągnięcie poziomu 8 mld metrów sześc., jednak decyzja o jego realizacji będzie zależała od zainteresowania rynku" - pisała wcześniej agencja Interfax-Ukraina.Gazociąg budowany będzie zgodnie z najnowszymi technologiami, ze szczególną troską o środowisko naturalne i przetnie 24 rzeki, 27 dróg, jedną linię kolejową oraz 14 innych linii gazociągowych.Umowę na budowę interkonektora Gaz-System i Ukrtranshaz zawarły w 2014 roku. W styczniu 2015 r. ówczesny premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk mówił, że przedsięwzięcie to umożliwi dostarczanie na Ukrainę 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie. (PAP)
jjk/ son/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FERRUM 0,98% 4,12 2024-09-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.