Forum Giełda +Dodaj wątek

czas notowań policzony. tylko do końca marca

Zgłoś do moderatora
02.12. Warszawa (PAP) - GPW od początku przyszłego roku będzie kwalifikować do listy alertów wszystkie akcje o jednostkowej wartości rynkowej niższej niż 50 groszy, niezależnie od poziomu zmienności kursu, a od IV kwartału 2014 r. próg podwyższy do 1 zł - podała giełda w komunikatach.

Spółki włączone do listy alertów będą zobowiązane do przyjęcia programu naprawczego.

"Spółki, które nie podejmą skutecznych działań zmierzających do usunięcia przesłanek decydujących o kwalifikacji ich akcji do listy alertów, muszą liczyć się z możliwością zawieszenia obrotu tymi akcjami, a nawet wykluczenia akcji z obrotu giełdowego" - podała giełda.

Dotychczas do listy alertów, obok spółek groszowych, kwalifikowane były spółki znajdujące się w stanie upadłości lub likwidacji. Po zmianie segment ten będzie dedykowany wyłącznie spółkom groszowym.

Podobnie jak do tej pory, kwalifikacja do listy alertów będzie odbywała się w cyklach kwartalnych, na dwa dni sesyjne przed ostatnim dniem sesyjnym marca, czerwca, września i grudnia.

Zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r., a pierwsza okresowa weryfikacja i kwalifikacja spółek do segmentu lista alertów odbędzie się 27 marca 2014 r. (PAP)

http://stooq.com/n/?f=819915

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PBSFINANSE 0,00% 0,38 2021-09-24 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.