Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,15 zł , zmiana od tamtej pory: 204,29%

Co jest nie tak z Orłem?

Zgłoś do moderatora
Nationale Niderlanden OFE sprzedaje, zeszedł poniżej 5%.
http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/862788,nationale-nederlanden-ofe-ma-ponizej-5-proc--glosow-na-wz-orla-bialego
Ktoś mógłby powiedzieć no tak, NN nie ma pieniędzy musi sprzedać, ale w tym samym czasie National Niderlanden kupuje Polwax i zwiększa w nim zaangażowanie powyżej 5%.   
http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/862419,polwax-sa-(32-2016)-zgloszenie-przez-akcjonariusza-kandydata-na-czlonka-rady-nadzorczej-wraz-z-proje
Dla  porównania:
Orzeł: zakończył inwestycję      C/WK=0.54  C/Z=6.43  Zadłużenie=0.32
Polwax: rozpoczyna inwestycję   C/WK=2.34  C/Z=7.26  Zadłużenie=0.36

I taką firmę jak Orzeł Biały NN sprzedaje, a kupuje Polwax, który wchodzi w wieloletnią inwestycję i tak na dobrą sprawę, nie wiadomo jak z niej wyjdzie za parę dobrych lat w zupełnie innej rzeczywistości, przy aktualnym C/WK=2.34.

Czy może ktoś wytłumaczyć, co jest nie tak z tym Orłem?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ORZBIALY 3,77% 24,80 2021-09-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.