Forum Giełda +Dodaj wątek

ciekawostka...

Zgłoś do moderatora
... wrzuciłem dość ciekawy wykres pokazujący tendencje / nastroje na Reinholdzie od 01.10:

http://zapodaj.net/a774e32acc187.jpg.html

Wartości na wykresie powstały poprzez iloczyn zmiany wartości kursu w danym dniu i wolumentu... np. kurs spadł o 0,02 zł przy wolumenie 30 tys PLN to na wykresie ląduje wartośc (-) 60 itd.

W ten sposób na wykresie powstały pola poniżej osi X i powyżej. Powyżej to wolumeny przy sesji wzrostowej a poniżej to wolumeny przy spadkach... Wyraźnie widać, że od 01.10 papier był zbierany na wzrostach... widać też to co pisałem niedawno - ostatnie ruchy nie zmieniają znacząco obrazu przepływu akcji...

Ktoś może powiedzieć, że jest to tylko orientacyjny obraz bo bywały takie sesje, gdzie np. przez cała sesję RHD był na minusie a w ostatniej godzinie wchodził na plus i cały obraz zmieniał się na pozytywny (lub odwrotnie)... działo się to jednak w sesjach o małych obrotach więc na tym wykresie i tak oscyluje w okolicach "0"....

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REINHOLD -11,58% 0,08 2024-01-31 12:53:29