Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,08 zł , zmiana od tamtej pory: 65,38%

Ciekawe artykuły

Zgłoś do moderatora
https://www.musicbusinessworldwide.com/us-music-streaming-revenues-grew-30-in-2018-to-hit-7-4bn-as-subscriptions-topped-50m/ 

Liczba płatnych abonentów w USA wzrosła w 2018 roku z 35,3 do 50,2 mln, co przy liczbie 327 mln mieszkańców daje odpowiednio wzrost penetracji rynku z 10,8% do 15,4%

Co ciekawe, według poniższego źródła, w grupie wiekowej 16-24 aż 57% użytkowników korzysta z usług płatnego streamingu
https://www.musicbusinessworldwide.com/music-piracy-a-significant-issue-says-ifpi/ 

Wskazuje to na to, że w miarę wkraczania w dorosłe życie nowych pokoleń, penetracja rynku nadal będzie rosła.

A jak to wygląda obecnie w Polsce?

Według poniższego artykułu w październiku 2017 streaming muzyki w Polsce miał ok pół mln płatnych abonentów, co przekładało się na poziom penetracji rynku (liczonej według metody jak wyżej) na około 1,3%. Pokazuje to jak duży mamy potencjal wzrostu :-)

https://tech.wp.pl/coraz-wiecej-polakow-slucha-muzyki-w-sieci-oto-jak-dziala-streaming-6177748464391809a 

W dużej mierze to tłumaczy istotny wzrost przychodów E-Muzyki w ostatnich czasach i pozwala liczyć na kontynuację tego trendu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EMUZYKA 2,99% 3,44 2020-08-03 12:33:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.