Najwięksi inwestorzy na GPW stracili miliardy
(PAP, dd/04.03.2009, godz. 06:06)
O 4 mld zł skurczył się w ciągu roku giełdowy majątek największego do niedawna inwestora, Leszka Czarneckiego - wylicza "Gazeta Prawna".
REKLAMA
Wartość posiadanych przez niego akcji Getin Holding i LC Corp zmniejszyła się od początku marca 2008 r. o 75 proc. Gorące tematy!
Kryzys w Polsce i na świecie
Ceny ropy
Polska w strefie euro
Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie
Po prawie 2,7 mld zł skurczyły się majątki innych znanych rekinów warszawskiego parkietu - Michała Sołowowa (Cersanit, Echo, Barlinek) i Ryszarda Krauzego (Polnord, Petrolinvest).
Dzięki posiadaniu kontrolnego pakietu Cyfrowego Polsatu mianem największego prywatnego inwestora na warszawskiej giełdzie może się po raz pierwszy poszczycić Zygmunt Solorz-Żak, którego giełdowy majątek skurczył się od marca 2008 r. zaledwie o 160 mln zł. Obecnie wartość jego portfela wynosi 2,63 mld zł.
Przeczytaj więcej:
Chciałbym mieć tyle co oni stracili :)