Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,17 zł , zmiana od tamtej pory: 148,24%

Chat - Prezes Zieliński mija się z prawdą !!!

Zgłoś do moderatora
Pytanie z trwającego chata:
Jakub:Czy można prosić o komentarz dotyczący udzielonej pożyczki w IV kwartale 2018 roku na kwotę 3,5 mln zł - komu została udzielona i na jakich warunkach?
Waldemar Zieliński:To częste pytanie od inwestorów. Z całą rzetelnością odpowiadam, że spółka nigdy nie udzielała żadnemu podmiotowi zewnętrznemu pożyczek i nigdy takich nie będzie udzielała. Pożyczka, która ujawniona w IV kwartale została udzielona podmiotowi z grupy, która to spółka - zgodnie z raportem, który opublikowaliśmy - została sprzedana i w związku z brakiem jej konsolidacji z grupie pokazała się jako pożyczka dla podmiotu zewnętrznemu. Pożyczka została udzielona jeszcze,kiedy podmiot był w grupie. O ile pamiętam, było to na przełomie 16/17 roku. Spółka została sprzedana, jednkaże ma swoje roszczenia między innymi i pośrednio wobec GDDKiA z tytułu ustawy o podykonawcach. Ewentualnie wpływ tych środków z godnie z umową sprzedaży wróci do spółki jako zwrot pożyczki.

Z całą stanowczością stwierdzam, że możliwe są jedynie dwa warianty:
1. Spółka ma kompletny bajzel w księgowości.
2. Prezes Zieliński mija się z prawdą.

Pisałem już o tym na forum, że w cash flow w raporcie FKD za IVQ, w przepływach z działalności inwestycyjnej jest pozycja udzielone pożyczki długoterminowe na kwotę 4,36 mln zł (dane skonsolidowane). W raporcie za IIIQ ta sama pozycja miała wartość 0,4 mln zł. To znaczy, że w takim trudnym dla Grupy kwartale (brak wykupów kilku serii obligacji) udzielili komuś spoza Grupy pożyczki na kwotę prawie 4 mln zł! Tłumaczenie Prezesa, że miało to miejsce na przełomie 16 i 17 roku jest w tym kontekście śmieszne. A w IVQ 2018 roku FKD nie informowalo o sprzedaży żadnej spółki z Grupy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FABRYKAKD 3,43% 0,42 2020-08-04 10:13:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.