Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  27,20 zł , zmiana od tamtej pory: 58,09%

Can MFO ROE Continue

Zgłoś do moderatora
Ten artykuł jest przeznaczony dla tych znawców spółki jak ~"Taki"~ "Obeznany "i pseudo znawców z BDM którzy chcą zacząć poznawać podstawowe pojęcia analizy fundamentalnej na praktycznych przykładach z dzisiejszego rynku
.Przy ROE w wysokości 19,3% MFO Spólka Akcyjna (GPW: MFO) wyprzedziła własną branżę, która w ubiegłym roku osiągnęła mniej ekscytujące 11,8%. Ale bardziej interesujące jest to, czy MFO może utrzymać ten ponadprzeciętny wskaźnik. Można to zmierzyć, patrząc na dźwignię finansową firmy. Przy większym zadłużeniu MFO może zainwestować jeszcze więcej i zarobić więcej pieniędzy, zwiększając tym samym zyski. Jednak ROE mierzy jedynie zwroty z kapitału własnego, a nie z długu. To może być zniekształcone, więc spójrzmy na to dalej.ROE, czyli rentowność kapitału własnego jest ulubionym wskaźnikiem analizy fundamentalnej największego inwestora wszech czasów Warrena BuffettaZobacz najnowszą analizę dla MFO przez zagranicznych analityków https://finance.yahoo.com/news/mfo-sp-lka-akcyjna-wse-140502104.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
MFO 2,38% 43,00 2022-06-24 16:29:49