Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,48 zł , zmiana od tamtej pory: -34,49%

Całkiem dobry raport pomimo niższego zysku netto

Zgłoś do moderatora
Spółka pokazała całkiem fajny raport za Q4. Przychody w górę o 65% w stosunku do Q4 2019. Zysk ze sprzedaży również ładnie wzrósł - z 2424 w Q4 2019 do 3526 w Q4 2020.

Trochę negatywnie zaskoczył niższy poziom zysku netto ale po analizie sprawozdania widać że wynika to z ujemnych różnic kursowych (pozycja niegotówkowa), co zapewne było związane z dynamicznym osłabieniem się złotówki do Euro i USD w 4 kwartale 2020. Jednorazowa strata na różnicach kursowych zgodnie z notą 11 w sprawozdaniu wyniosła 1,831 mln złotych.

Bez tej straty, która miała charakter jednorazowy, mielibyśmy blisko 3,5 mln zysku netto w 4 kwartale.

Sądzę że Q1 2021 może być dużo lepszy na poziomie netto - wyniki już za miesiąc - 31 maja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NTTSYSTEM 2,08% 4,90 2022-05-23 09:10:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.