Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,35 zł , zmiana od tamtej pory: 90,34%

budimex vs marvipol

Zgłoś do moderatora
Budimex kapitały własne 862mln
Marvipol 495mln

kapitalizacja
BDX 5800mln
MVP 181mln

Różnice: Bdx płaci dywidendę od wielu lat i ma lepszą strukturę przepływów finansowych. (Wpływa realna gotówka do firmy a MVP jakoś dziwnie to wszystko księguje bo nie ma wątpliwości, że gotówka w firmie jest tylko nie widać tego na pierwszy rzut oka a to może byś problem dla inwestorów)

Jak by marvipol był wyceniony tak jak BDX to byśmy dziś mieli 80PLN za akcję

Kiedyś myślałem, że BDX działa na dużo większą skale ale 800mln do 500mln kapitały własnego to nie jest aż tak duża przepaść.

Może ktoś ma jakieś inne spostrzeżenia?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MARVIPOL -2,13% 8,28 2025-12-23 16:19:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.