Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  96,20 zł , zmiana od tamtej pory: -6,44%

brak nawozów, produkcja wyprzedana!!!

Zgłoś do moderatora
wygląda na to, że brakuje już nawozów i sprzedają je prosto z linii produkcyjnej po rekordowych cenach, nawet jeśli cena gazu wzrosła to marża wzrosła jeszcze bardziej, a Puławy na pewno miały spore zapasy wyprodukowane w zeszłym roku jak ceny gazu były niskie, więc powinni mieć sporo przebitkę

Wzrost kosztów nawozów dla rolników jest związany z niższą podażą nawozów od producentów chińskich i zdecydowanie zwiększonym popytem na nawozy przez odbiorców np. w Indiach, gdzie - jak podkreślił - odnotowuje się dawno niewidziany wzrost popytu na mocznik.
- Cena mocznika jest najwyższa od kilku lat. Fakt ten jest zaskoczeniem dla wszystkich producentów. Wynika to z tego, że podaż tego produktu jest za mała. Pod uwagę trzeba brać też fakt, że od sierpnia tego roku rolnicy będą zobligowani do stosowania mocznika już z dodatkiem inhibitora ureazy, w związku z tym mogę podejrzewać, iż w jakimś stopniu część rolników europejskich będzie kupowała w najbliższym czasie zwiększone ilości mocznika w celu jego zmagazynowania – dodał wiceprezes Janiszek.

poniżej link do całego artykułu
https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/drogie-nawozy-to-skutek-wzrostu-cen-gazu-i-mocznika,104404.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY 0,00% 90,00 2021-08-05 13:08:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.