Forum Giełda +Dodaj wątek

Będa spadki?

Zgłoś do moderatora
Rogers: Nadchodzi nowe dno na rynku akcji

Rynek akcji może znaleźć się na nowych minimach jeszcze w tym roku, ponieważ ostatnie zwyżki to głównie zasługa pieniędzy dodrukowanych i wpompowanych na rynek przez banki centralne, a nie poprawy fundamentów gospodarczych – twierdzi legendarny inwestor Jim Rogers
Totalne załamanie to będzie czas dla mnie
Jego opinia odbija się echem po zeszłotygodniowej wypowiedzi Marca Fabera, znanego z pesymistycznego nastawienia do rynków finansowych, który powiedział telewizji CNBC, że ostatnie wzrosty cen akcji nie oznaczają, że świat wraca na ścieżkę stabilnego wzrostu.

- Nie kupuję teraz akcji, jeśli o to pytacie. Nie mam nawet takiego zamiaru – powiedział Rogersdziennikarzom.

- Dotkniemy dna jeszcze w tym roku, a może nawet w następnym. Kto to może wiedzieć ?! – dodała Rogers

Rządy nie rozwiązały podstawowych problemów, które spowodował kryzys, w zamian „zalały świat pieniędzmi”. Zdaniem Rogersa to nie jest żadne rozwiązanie.

Inwestor stwierdził, że sektor towarowy będzie pierwszym, który wyjdzie z kryzysu, ponieważ inwestycje w kopalnie, sektor paliwowy i rolniczy zostały wstrzymane, a to stworzyło pewne niedobory.

Czytaj: Rozmowa "Parkietu" z Jimem Rogersem, znanym inwestorem giełdowym i współzałożycielem Quantum Fund


W ciągłej podróży do sukcesu

James B. Rogers, Jr. na międzynarodowe uznanie pracuje od czterech dekad. Jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej ekscentrycznych strategów rynkowych. Słynie z trafnych długoterminowych prognoz, ale i z działalności pozazawodowej – na przykład wielomiesięcznych podróży. Należy do tych, którzy przewidzieli obecną bessę, chociaż nie moment jej rozpoczęcia.Karierę zarządzającego funduszami zakończył już w wieku 37 lat. Umożliwiły mu to wyniki założonego wraz z Georgem Sorosem Quantum Fund. W ciągu dekady lat 70. dał on stopę zwrotu 71 razy wyższą (!) niż indeks S&P 500. Jednak nawet po formalnym odejściu na „emeryturę” Rogers nie rozstał się z rynkiem. Stworzył własną firmę inwestycyjną – Rogers Holdings, opracował grupę popularnych wkrótce indeksów surowcowych.

Często pojawia się w mediach, komentuje sytuację na rynkach akcji, surowców i obligacji, używając barwnych sformułowań i nawiązując do życia osobistego. Uważa się bowiem za człowieka spełnionego i ma dla świata wiele wskazówek, jak osiągnąć sukces nie tylko na rynku, ale i na innych płaszczyznach.Mentalność Rogersa ukształtowały w dużym stopniu dziecięce lata na amerykańskim Południu, skąd wyniósł dumę i samodzielność. Jak sam podkreśla, bardzo dużo nauczyły go również podróże, z których dwie odnotowane zostały w „Księdze Rekordów Guinessa”. Dwukrotnie objechał świat na motorze, a w latach 1999–2002 wraz z żoną także samochodem – wykonanym na jego zamówienie terenowym mercedesem. Sprawozdanie z tej ostatniej wyprawy zamieszczone jest na prywatnej stronie guru: www.jimrogers.com. Swoje doświadczenia z podróży, jak też wskazówki inwestycyjne, zawarł w wielu bardzo popularnych książkach.Jego podstawowe przesłanie dla inwestorów jest proste: rozpoczynaj bez niczyjej pomocy, myśl za siebie i zajmuj się tym, co cię fascynuje.

Rogers to jeden z inwestorów kontrariańskich – często inwestuje przeciwnie, niż wskazywałyby dominujące nastroje na rynku. Odkąd w Namibii nabył kawałek szkła, myśląc, że to diament, kupuje tylko to, co świetnie zna. W praktyce oznacza to mozolną pracę przy przeglądaniu wszystkich komunikatów spółek, których akcje chce kupić. – Rozmawiajcie z klientami, dostawcami i każdym innym, kto może mieć wpływ na firmę – radzi.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUANTUM 5,88% 54,00 2021-07-23 15:33:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.