Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,25 zł , zmiana od tamtej pory: 8,71%

BBI vs. WARIMPEX

Zgłoś do moderatora
Jak pamiętacie, pisałem o spółce WARIMPEX, która działa w tym samym sektorze, co BBI i ma zbliżoną strukturę właścicielską, to znaczy większość kontrolna akcji należy do grupy zarządzającej spółką. Wolumeny obrotów akcji na spółce WARIMPEX są podobne do tych na BBI. Co różni te dwie spółki? Niewiele, ale jednak WARIMPEX wypłaca dywidendę, niedużą, ale jednak. Natomiast BBI dywidendy nie wypłaca i nie wypłaci tak długo, jak będą emitowane obligacje. Obligacje będą emitowane nadal, ponieważ bez tego źródła finansowania spółka nie przetrwałaby kilku miesięcy, a prezes z kumplami musieliby tyrać za darmochę, czego przecież nikt z was się nie spodziewa. Co więcej, prezes z kumpami przyssali się do kolejnego cyca i doją spółkę z gotówki. Przypomnę, że prezes z kumplami pobierają teraz również wynagrodzenie ze spółek zależnych za doradztwo. Doradzają spółkom, którymi sami zarządzają - czy może być większa bezczelność? Przypomnę, że spółka-zależna Juvenes wynajmuje ogromne powierzchnie biurowe od podniotu, który jest powiązany z niektórymi członkami zarządu. Niektórymi?:) To co roku znacznie ponad 700 tysięcy złotych, które wypływają z kasy GK BBI do kasy spółki powiązanej z niektórymi członkami zarządu.
Jak wyglądają wolumeny obrotów BBI w porównaniu do WARIMPEXU. Tym zajmować się będę.
Wczoraj na WARIMPEXIE obróciło się 7 akcji o wartości 23 złotych. Kurs 3,30.
A jak wyglądał wolumen obrotów na BBI? 1055 akcji, kurs 4,25.
Trudno sprzedać akcje BBI, czyż nie?
Taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 0,43% 4,62 2023-06-05 16:28:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.