Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,33 zł , zmiana od tamtej pory: -29,32%

Apollo Capital tworzy hub w USA -idzie nowe

Zgłoś do moderatora
link

Spółka Apollo Capital otwiera w USA hub technologiczny dla polskich przedsiębiorstw, które planują ekspansję do Stanów. Celem hubu jest z jednej strony ułatwienie firmom znad Wisły prowadzenia biznesu za granicą, a z drugiej zbudowanie spółce unikalnego portfela inwestycyjnego.
Polskie firmy podejmujące się wejścia na rynek amerykański bardzo często napotykają bariery trudne do pokonania, nie tylko w kwestiach finansowych. Mimo posiadanego potencjału nie odnoszą one sukcesu na obcym rynku. Planując działalność firmy w USA trzeba mieć na uwadze, że jest to dość wymagający rynek. Niezwykle istotne jest tam umiejętne promowanie i sprzedaż produktu, a w tym firmy z Polski dopiero zdobywają większe doświadczenie. Warto więc przed ekspansją do Stanów, jak i innych krajów zagranicznych, skorzystać z pomocy eksperta, który ma doświadczenie w tego typu działaniach. Pozwoli to znacząco zmniejszyć ryzyko związane z wejściem na nowy rynek.
– W Polsce powstaje wiele innowacyjnych firm, jednak niemal wszystkie zatrzymują się na pewnym etapie rozwoju, a te które osiągnęły międzynarodowy sukces, można policzyć na palcach jednej ręki. Firmy amerykańskie działają w znacznie lepszym otoczeniu biznesowym i nie chodzi tylko o dostęp do większych pieniędzy i rynku zbytu. Aby skomercjalizować produkt na dużą skalę, trzeba się na tym świetnie znać. Znaczenie ma więc dostęp do wiedzy i doświadczenia osób, które brały już udział w budowaniu globalnych firm. W Polsce takich osób i potrzebnych do tego pieniędzy po prostu nie ma. A kluczem do sukcesu nie jest sam dobry produkt, lecz umiejętność sprzedaży go na dużą skalę – wyjaśnia Dominik Dymecki, prezes Apollo Capital.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
APOLLO 0,43% 0,94 2022-05-16 11:02:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.