Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  81,00 zł , zmiana od tamtej pory: 8,64%

APEL DO FUNDUSZY

Zgłoś do moderatora
Zostawcie w spokoju puławy bo widać tu już wasze działania i niczym nie uzasadnione ruchy. Rekomendacja BOŚ jak na ten czas jest według mnie za wysoka ten rok oraz 2019 będą słabe więc odbicie tylko czysto techniczne a nie fundamentalne rynek nawozów znalazł się w fatalnej sytuacji z jednej strony rekordowy przyrost mocy produkcyjnych z drugiej rosnące ceny gazu - głównego kosztu do produkcji oraz niskie ceny zbóż co powoduje że rolnicy nie aplikują tyle nawozów co można by zwiększyć plony bo po prostu się to nie opłaca . PUŁAWY TO PERŁA POLSKIEJ CHEMII I NAJBARDZIEJ KONKURENCYJNA Z CAŁEJ GRUPY ale dla funduszy nie ma tutaj miejsca 4 % free float to dla was za mało idzcie sobie na PEKAO to spółka pod was tam się bawcie w swojej piaskownicy a nie tutaj ja wiem że 4% zachęcająco wygląda do spekulacji ale sobie odpuście my indywidualni którzy sobie cenią takie spółki będziemy to nabywali powoli. To spółka dla inwestorów długoterminowych spółka rozwija się wolumenowo - nowa instalacja kwasu azotowego to już będzie 5 linia pozwoli na zwiększenie produkcji nawozów przy okazji zmodernizują pozostałe 4 .Zwiększenie produkcji saletry to wszystko wygląda naprawdę obiecująco oraz pojawiają się nowe produkty Puławy to bardzo innowacyjna firma naprawdę należy do światowej czołówki w nawozach . Dla nas inwestorów jak się patrzy na bilans i wiele wiele innych do tego jak się firma rozwija to przy Puławach się oczy świecą w długim terminie będzie okey bo ja nie widzę powodów dla np. zdjęcia spółki z GPW - bo po co Grupa Azoty ma pakiet 96% kontroluje to a bycie na GPW to prestiż oraz jaśniejsza struktura grupy azoty co wpływa także pozytywnie na wycenę samej Grupy Azoty bo widząc poszczególny składnik grupy lepiej można ocenić co i jak aniżeli wycofanie tego a po drugie Grupa Azoty ma już tyle długu że lepiej nich poprzesuwają inwestycje bo zajadą sami siebie dług łądnie wygląda na papierze że z lewarem to lepiej tzn wyższa opłacalność itd ale historia pokazuje że to nie wygląda tak kolorowo jak na papierze bo co jest liczone dla obecnej sytuacji często bardzo dobrej bo wtedy się podejmuje kolejne inwestycje bo jest na to kasa oraz wysoka marżowość a później cykl to wszystko weryfikuje i się zostaje z kredytami za które trzeba płacić odsetki a to rozwala konkurencyjność i tych najsłabszych wykańcza by ci co zostaną później kręcili wysokie zyski później znowu nabudują nowych mocy i znowu najsłabszych odsiewa i tak w kółko.A wracając do apelu spekulujcie gdzie indziej tutaj was nie potrzebujemy są spółki na gpw gdzie spekulanci są pożądani ale nie tutaj dziękuje za przeczytanie i mam nadzieje na pozytywny rozwój sprawy.
  • APEL DO FUNDUSZY Autor: ~Przemysław
  • Re: APEL DO FUNDUSZY Autor: ~autor

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PULAWY 0,00% 88,00 2021-10-15 17:00:00