Forum Giełda +Dodaj wątek

ABS Investment publikuje prognozę wyników finansowych - rekordowy wzrost

Zgłoś do moderatora

ABS Investment, doradca finansowy który na początku roku zadebiutuje na NewConnect, przedstawił prognozę wyników finansowych na lata 2010-2011. Spółka podała także główne elementy strategii zakładającej zaangażowanie kapitałowe w kolejne dwa podmioty i skierowanie ich na rynek alternatywny.

W listopadzie ABS Investment S.A. zapowiadał osiągnięcie rocznego zysku netto w wysokości 0,3 mln zł. Obecne prognozy Zarządu są jeszcze korzystniejsze – w 2010 roku przychody ze sprzedaży mają wynieść 0,7 mln zł. Zysk netto ma w 2010 r. wzrosnąć do 0,45 mln z 0,07 mln zł w 2009 r. Oznacza to wzrost o ponad 600% r/r. Ponadto spółka posiada akcje spółek za blisko 1,5 mln zł i 1,8 mln gotówki. W pierwszym półroczu 2011 r. zysk netto powinien wynieść 0,4 mln zł.

W listopadzie spółka pozyskała 2,4 mln zł z emisji akcji. Według deklaracji Zarządu, wydatkowano niespełna 20 % z tej kwoty, głównie na inwestycje kapitałowe w spółkę Inbook – jeden z trzech zapowiadanych projektów. Na lata 2010-2011 wartość inwestycji ABS we wszystkie podmioty szacowana jest na kwotę do 3 milionów złotych. W przypadku, gdyby firma miała możliwość inwestować w tak ciekawe projekty jak te, które teraz realizuje wartość inwestycji może wzrosnąć do 5 mln.

„Współpraca z naszymi Partnerami wygląda lepiej niż zakładaliśmy, dlatego wyniki będą lepsze niż zakładaliśmy w połowie roku. To, co nas wyróżnia w sposobie przeprowadzania transakcji to wartość dodana jaką oferujemy, czyli dostęp do kontraktów, klientów, firm do przejęcia, a także pomoc w zarządzaniu i budowaniu strategii.” – wyjaśnił Sławomir Jarosz, Członek Rady Nadzorczej ABS Investment S.A..
Działalność ABS Investment S.A. opiera się na trzech głównych liniach biznesowych –bezpośrednich inwestycjach kapitałowych (z których w 2010 r. pochodzi 35% przychodów spółki, m.in. zysk ze sprzedaży akcji Liberty Group) oraz doradztwie finansowym
i gospodarczym. Ważnym elementem strategii ABS jest budowa partnerskiej grupy spółek o komplementarnych usługach, a następnie ich rozwój m.in. poprzez współpracę pomiędzy poszczególnymi podmiotami z portfela.

-W najbliższym czasie zainwestujemy jeszcze w dwa projekty: Robinson Europe, jednego z krajowych liderów na rynku sprzętu i akcesoriów wędkarskich oraz w Motor Trade Company, gliwicki podmiot z branży motoryzacyjnej - ujawnił Sławomir Jarosz. Spółki te powinny trafić na NewConnect w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodał.

W I kwartale 2011 roku ABS Investment zmierza zainwestować w dwie dynamicznie rozwijające się firmy tj. Polkap i LS Homes. Są to podmioty, z którymi spółka współpracuje od kilku lat przy różnych projektach.

>>>>>>>> Dodatkowych informacji udziela: Aneta Antoniewicz Tel. 508 252 900

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LIBERTY 0,00% 0,25 2018-06-04 09:02:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.