Forum Giełda +Dodaj wątek

A spółka cichutko robi swoje

Zgłoś do moderatora
Info ze strony spółki - co niektórzy może juz czytali.

Agroliga liczy na wysoką wydajność upraw
poniedziałek, 19 maja 2014 10:21
Grupa spożywcza Agroliga, notowana na NewConnect zakończyła wiosenną kampanię siewną w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Zarząd Spółki liczy, że dobra pogoda może wpłynąć na wysoką wydajność upraw.

W tym tygodniu Spółka zakończyła siew kukurydzy i słonecznika, na które przeznaczono odpowiednio 1000 i 2290 ha. W tym roku władze grupy zdecydowały się zasiać również wysokoleisty i odporny na suszę słonecznik, którego nasiona dostarczają wiodący światowi producenci jak: RAGT, Syngenta, Limagrain czy Pioner. W zakresie kukurydzy wybrano nasiona od firmy RAGT, które charakteryzują się wysokim potencjałem wydajności.

Dodatkowo, w kwietniu Agroliga zasiała na swoich polach jarą odmianę pszenicy i jęczmienia, które w sumie zajęły 1900 ha.

Zasiewom sprzyjała bardzo dobra pogoda, która pozwoliła przeprowadzić kampanie siewną w rekordowym tempie. Władze Spółki podkreślają również bardzo dobry stan ozimej pszenicy i rzepaku, na który wpłynęła łagodna zima.

- Pogoda w tym roku sprawiła nam prawdziwy prezent. Dzięki wczesnemu ociepleniu osiągnęliśmy warunki zasiewów optymalne pod względem temperatury i wilgotności. Dodatkowo w odpowiednim czasie przeprowadziliśmy proces nawożenia, co zapewni stabilny wzrost uprawom jarym. Wszystkie nasze działania posłużą jako solidny fundament przyszłych plonów i pozwolą na dobre zbiory – uważa Alexander Berdnyk, Prezes Spółki.

I kolejne info z PB.

Agroliga podtrzymuje wykonanie tegorocznych prognoz zysku
2014-06-04 14:52 KUP LICENCJĘ
ISBNews Tweetnij

Planująca przejście na GPW z NewConnectAgroliga zakłada, że zrealizuje tegoroczną prognozę zysku netto na poziomie 3,64 mln euro, poinformował agencję ISBnews prezes Progress Holding - doradcy finansowego spółki - Bogdan Adamowicz.

"Kryzys polityczny obecnie dotyczy dwóch regionów Ukrainy. Agroliga jest producentem zboża, oleju czy mleka, które są podstawowymi produktami i dalej się sprzedają. Ponadto spółka przestawia się na eksport, co powinno pomóc pozwolić ochronić wynik w euro. Agroliga jest w trakcie realizacji tegorocznej prognozy" - powiedział ISBnews Adamowicz podczas WSE International Companies Forum.

Dodał, że w kwestii procesu przeniesienia notowań na rynek główny GPW nie zapadły żadne dalsze decyzje, po jego wstrzymaniu ze względu na kryzys polityczny na Ukrainie.

"Kwestią otwartą pozostaje, czy inwestorzy się przekonają do perspektyw spółki oraz rozwój sytuacji na Wschodzie, dlatego obecnie nie ma decyzji w kwestii ewentualnego wznowienia procesu" - wskazał prezes Progress Holding.

Plan spółki na 2014 r. zakłada osiągnięcie 18 mln euro przychodów; 4,3 mln euro EBITDA i ponad 3,64 mln euro zysku netto.

Agroliga poinformowała w marcu, że postanowiła przenieść zapowiadany na I kw. 2014 r. debiut na głównym rynku GPW do momentu stabilizacji sytuacji na Ukrainie, choć ostatnie wydarzenia nie wpływają na strategię grupy.

Agroliga to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowana na New Connect od lutego 2011


Tak, że spokojnie zbierać i czekać. Im ciszej tym lepiej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AGROLIGA 0,56% 17,90 2025-12-23 16:48:00
2025-12-24
Inne informacje
2025-11-14
Consolidated Report for 3Q2025
2025-08-18
Shareholders' Meeting results
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.