Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  59,20 zł , zmiana od tamtej pory: 15,20%
https://www.bankier.pl/wiadomosc/WIRTUALNA-POLSKA-HOLDING-S-A-Aktualizacja-wyceny-zobowiazania-opcyjnego-w-skonsolidowanym-sprawozdaniu-finansowym-Grupy-Kapitalowej-Wirtualna-Polska-Holding-S-A-7717151.html 

Wyniki finansowe spółki Nocowanie okazały się lepsze od zakładanych, w związku z czym Zarząd WPH dokonał rewizji prognoz przyjętych do wyceny zobowiązania opcyjnego. W wyniku aktualizacji wycena zobowiązania opcyjnego zwiększona została o kwotę 11,6 miliona złotych. Kwota ta obciąży skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Kapitałowej WPH S.A. za pierwsze półrocze 2019 roku.

Gdyby wyniki Nocowanie.pl nie byłyby lepsze od zakładanych, zarząd nie dokonałby aktualizacji zobowiązania, to byłby zysk netto na poziomie 19,6 mln zł. Konsensus PAP 20,6 mln zł. Przychody, EBITDA i EBIT są powyżej konsensusu.
  • 11,6 mln Autor: ~Młody

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WIRTUALNA -0,29% 68,20 2019-12-06 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.