Dnia 2017-09-22 o godz. 08:27 ~baza napisał(a):
> Z racji, że pojawiło się duże zlecenie s zerknijmy sobie na wykres.
> Nie po to by doszukiwać się formacji (co przy obecnym vol jest mało sprawdzalne) ale po to by ocenić stan i trend
> vol dzienne są niskie dlatego weźmy sobie tygodniowy interwał.
> I co można zobaczyć? 
> Rozpoczęcie trendu spadkowego we wrześniu 2015 
> Następnie kontynuacja tego trendu by dojść do wytrącenia i konsolidacji.
> Nawet ostatnia zrzutka jest już dużo słabsza niż poprzednie (poprzednie od 50-100 tys akcji na tydzień a przy ostatniej podaż wykrztusiła z siebie tylko 16900 akcji) 
>
> Ewidentnie widać, że trend spadkowy mocno osłabł. Jednocześnie widać też, że nie ma dziś sił anie szans na mocne odreagowanie.
> Do tego są potrzebne informacje a najlepiej dobre informacje. W tym miejscu znów dochodzimy do momentu w którym wszyscy dojrzeją do tego, że tylko skonsolidowanie naszych sił pozwoli nam na ew. wyjście lub trzymanie pozycji. 
> Nie ma dziś możliwości aby ktoś stąd wyszedł bez wcześniejszego wzrostu wartości spółki. 
> Paradoksalnie ten kloc na s jeszcze bardziej umacnia nasz tok rozumowania. 
>
>
link>
Oczywiście Marne to pocieszenie dla wielu  zatrzymać się na 20-30 gr po spadkach z kilku złotych w dodatku na rynku byka.
Jednak odcinając negatywne skojarzenia można się zastanowić co trzeba zrobić aby z tej sytuacji wyjść?
Takim krokiem miała być informacja o strukturze należności. Ona dawała nadzieję, że będziemy w stanie oceniać na bieżąco stan pożyczek.
Niestety zarząd oszukał i zabił to w zarodku. Stąd dziś jedyna droga prawne wyegzekwowanie tej informacji od zarządu.
Tylko znając strukturę należności w każdym kwartale będziemy w stanie ocenić to czy cały proces jest realny czy pozorowany. 
Zwłaszcza, że nawet w odpowiedzi do Nadzorcy zarząd ostatnio nie podał prawdy w kwestii uzasadnienia do spadku przychodów sugerując, że przyczyną jest spłata zobowiązań publiczno-prawnych.
Ten wątek jeszcze będę wyjasniał u Nadzorcy z podkreśleniem, że stawiam zarzut iż informacja nie jest pełna!!! 
Zarzut to coś poważnego od czego Nadzorca nie będzie mógł się odciąć a po drugie będzie to coś o czym Nadzorca został poinformowany więc nie będzie mógł mówić, że nie wiedział (chodzi o tezę iż nie jest prawdą to, że przyczyną spadku przychodów jest spłata zobowiązań publiczno-prawnych)
Jeżeli zarząd potrafi Nadzorcy udzielić nieprawdziwej odpowiedzi to jak my możemy z takim zarządem rozmawiać? 
Jeszcze raz głośno i wyrażnie
UDZIELONA ODPOWIEDŹ ZE SPÓŁKI DLA NADZORCY, ŻE PRZYCZYNĄ SPADKU PRZYCHODÓW W ii KWARTALE BYŁA SPŁATA ZOBOWIĄZAŃ PUBLICZNO-PRAWNYCH  JEST NIEPRAWDZIWA!!!