• Raport - subiektywnie Autor: ~Ka [83.142.194.*]
    Na zamieszczony raport byliśmy sukcesywnie przygotowywani komunikatami w stylu:

    25-11-2019 " Jednocześnie spółka podała, że zgodnie z kontraktem zawartym z wydawcą gry, okres oficjalnego raportowania między przypada na maksymalnie 30 dni po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego od momentu debiutu gry. Sprawia to, że przychody wynikające z umowy z Epic Games oraz dystrybucji cyfrowej i pudełkowej będą odzwierciedlane począwszy od sprawozdania finansowego spółki za I kwartał 2020 roku."

    Wg. raportu na zysk wpływa:
    Spółka otrzymała 0,95 mln EUR tytułem realizacji produkcyjnych kamieni milowych. Otrzymane płatności oraz zobowiązanie do poniesienia dodatkowych nakładów na marketing gry przez Wydawcę, stanowią wynagrodzenie typu recoup (rozumiane jako zaliczkę na poczet przyszłego udziału w przychodach).

    Zapisy umowy gwarantują Spółce udziały w przychodach rosnące wraz ze skalą osiągniętych przez grę przychodów. W IVQ 2019 doszło do sprzedaży 64 tys. sztuk Bee Simulator. Otrzymane od Wydawcy dane nie zawierają sprzedaży z rynków azjatyckich oraz rynku amerykańskiegow wersji pudełkowej.

    Jak to rozumiem ?
    - dostaliśmy łącznie 0,95 mln EU w formie kamieni milowych w trakcie produkcji do wydania gry
    - wiemy ze Bigben sprzedal 64 tys szt, ale nie wiemy gdzie ( w domysle pudelka w EU ?)
    - nie znamy danych z EPIC ( nie dementowany komunikat z listopada mowi, ze sprzedaz z epic bedzie podana w maju )
    - nie dostaliśmy jeszcze części recoup za sprzedaż w ostatnim kwartale 2020 i nie znamy wielkości sprzedaży rynku pudełkowego USA ( który zgodnie z informacjami na konferencjach miał być głównym rynkiem dystrybucyjno-marketingowym )

    Jak na razie zgodnie z przypuszczeniami - brak istotnych informacji w obecnym raporcie.

    OVID:
    Informacja o dokonaniu przeszacowania wartości aktywów, tj. posiadanych przez Emitenta akcji spółki Ovid Works S.A. z kwoty 715 652,38 zł do kwoty 5 635 762,50 zł, w wyniku czego Emitent osiągnął przychody finansowe z tytułu aktualizacji wyceny w wysokości 4 920 110,12 zł.

    Na plus zabieg ksiegowy, ktory zmienia bilans. Kolejne potwierdzenie debiutu i premiery gry Ovid w 2q2020.

    Przypominam o informacjach pomiędzy wierszami w poprzednich raportach VAR i BIGBEN:
    28-01-2020 o projekcie ARIA:
    -Projekt będzie realizowany ze środków własnych Emitenta.
    - "...gdzie kreatywne podejście do elementów rozgrywki łączy się z jakością produkcji zbliżoną do produkcji AAA."
    - produkcja będzie posiadała najwyższy w historii Spółki budżet

    Ja to odbieram - mamy pewność, że grę wydamy własnymi środkami, choć budżet będzie oscylował 5-10mln pln.

    Wyniki Bigben za okres od pazdziernika do grudnia 2019 ( cytat ):

     The Games segment posted 17.2 M€ sales in Q3 2019/20, up by 38.3%. Publishing benefited from the launch of several new games including Bee Simulator and Farmer's Dynasty developed in partnership with external studios and from the acceleration of digital sales which represent 70% of Games income in Q3 2019/20.

    W przybliżeniu chodzi o to, że za rekordowy wynik tego kwartalu ( prawie 20% wiecej niz rok temu ) odpowiada ... na pierwszym miejscu Bee Simulator i Farmers Dynasty.

    Podsumowując raport, nihil novi, dobre info to potwierdzenie premiery gry OVID i debiutu na NC w pierwszej połowie 2020 ( być może zbiegnie się z odbiciem na rynkach związanym z okresowym wyjściem z pandemii w ciepłych miesiącach wiosenno-letnich ).

    Ciekawy jestem czego dowiemy się z czatu, który na szczęście nie został odwołany.

    Na kursie spodziewam się ruchów spadkowych do rozpoczęcia czatu - realizacja zysku spekulantów/ próba zbicia kursu przez tychze celem zebrania od przestraszonych/stop loss, a później odbicia w miarę pojawiania się ciekawych informacji.

    Osobiście nigdzie się nie wybieram, a może nawet trochę pozbieram w krwawy poniedziałek :)

  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~ZYSK [188.146.38.*]
    Od list. do grudnia sprzedali 64tys bee poza USA i Azją
    Sprzedaż bee dopiero będzie widoczna w IQ 2020
    W obecnej sytuacji spółki gamingowe są skazane na sukces
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~ZYSK [188.146.38.*]
    Będąc bardziej precyzyjnym sprzedaż bee io połowy listopada do końca grudnia
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Ruchanienagrubo [84.10.113.*]
    Inaczej. Sprzedaż z 1,5 miesiąca... pozostaje jeszcze Europa i inne rynki. Czekam spokojnie na powrót do szczytów 4-5zł Nigdzie mi się nie spieszy. Nie było żadnej promocji pszczoły na bogato. Nie było reklamy na YouTube., Carton Network...Przy tak małej promocji 65 tys w tak krótkim czasie to całkiem przyzwoity wynik.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Ka [83.142.194.*]
    mysle, ze warto o to zapytać na czacie. Struktura sprzedaży bee jest zupełnie inna niż gier Plw czy innych sprzedawanych w kanale online. Tu od początku Wydawca postawił na marketing bezpośredni i swoje kanały dystrybucyjne pudełek, których najwiecej ma w USA.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~izdek [87.239.222.*]
    Wynik za 2019 był to przewidzenia, kto czyta raporty i umie dodawać nie miał zaskoczenia. Najważniejsza informacja jaką podali to liczba kopii Bee. Podana wartość zawiera całą sprzedaż cyfrową oraz pudełkową tylko bez pudełkowej z USA i Azji. Wy naprawdę liczycie ze ta wartość nagle znacznie wzrośnie po uwzględnieniu reszty? Wiem ze tu nadal poklask będą robić wpisy o 200 tys. w dwa kwartały, 90% pudełek, wielkim udziale USA itp. ale myślę ze to już czas zejścia na ziemie. Dane już macie o resztę możecie dopytać w poniedziałek ale wątpię w jakieś szczegóły. Żadnej wielkiej dodatkowej reklamy też już nie będzie, jak gra nie "chwyci" na początku to potem nie ładuje się nagle kasy w dalszą promocje. Jedyny pik jak może być więcej w sprzedaży to premiera na Steam za pół roku (dojdą też Chiny na PC). W najbliższym czasie prawdopodobnie spadek negujący ostatnie podbicie. Gra dopiero pod gigantów. Aria dopiero początek tworzenia a samo Bee robili 2,5 roku - tutaj zespól już większy i bardziej doświadczony ale też gra ma być większa - premiera końcówka 2021 to minimum.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Ka [83.142.194.*]
    Ciekawy punkt widzenia, aczkolwiek pozwolę sobie sie z nim nie zgodzić, czas pokaże. Dane i komunikaty każdy interpretuje po swojemu. Do tej pory nic skutecznie nie przewidziałeś, bo nie ma pełnych danych, a pośrednie wskazują na inne fakty.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~izdek [87.239.222.*]
    Nie o moje prognozy chodzi a sytuacje spółki, ale masz racje nic się z moich wpisów nie sprawdziło:
    - sprzedaż w IV kwartale w zakresie 50 - 100tys. - 63 tys z raportu, ze pudełka z USA i Azji zrobią ponad 50% całego wolumenu nie ma co już marzyć,
    - "marketing i siła" Epica - jest w raporcie info ze słabsza sprzedaż na PC z tego powodu z wyjaśnieniem,
    - brak "efektu" świąt, przez choćby konkurencje - również potwierdzone w raporcie,
    - wielkość kamieni milowych od BigBen - dokładna wartość,
    - wycena Ovid - pisałem ze poziom ok. DDI lub mniej, wtedy poziom 18 milionów capa,
    - "słabość" gigantów - tutaj widać z raportu ze pracują na poprawą potencjału,
    Tyle na szybko inne dopiero będą zweryfikowane ale na chwilę obecną nie wyglądają na błędne lub bardzo przeszacowane.
    Jeżeli masz na myśli "skutecznie" jako podanie ilości i zysku co do kopii to masz racje, tylko jak to się ma do tez do innych jakie są tu głoszone na forum? I nie wiem jakie masz pośrednie dane które negują raporty spółki lub statystyki innych gier/spółek.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Kkk [37.248.167.*]
    A co pisalem że gra nie idzie to hejt wcale mi Was nie zal wystarczyło się przejść po sklepach i zapytac sprzedawcow wszyscy mówili że gra się nie sprzedaje ale co tam tu poklepywanie po plecach bylo i jak ktoś myślał inaczej to Od razu jazda
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Kkk [37.248.167.*]
    A wyniki dobre to sobie możecie zobaczyć na genergy o takich możecie tylko pomazyc tam jest wszystko dynamika, rozwój zysk, A tu marzenia które właśnie zostały odebrane A można było to samemu sprawdzic wybierać papier z głową gdzie są zyski A nie mzonka
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Ka [5.173.201.*]
    Czyli Genergy ?
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Kkk [37.248.167.*]
    Ta wyniki za pierwszy kwartał będą rekordowe przestoi nie bylo plus papier mocno spadł dopiero zaczął odbijac zecik w maju pewnie peknie
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Ka [83.142.194.*]
    Obecność trolli z dobrymi radami zawsze sprzyja spadkom :).
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~Kkk [37.248.167.*]
    To w poniedziałek zobaczysz, jak byłem wcześniej to wieszaliscie psy na mnie że zadałem sobie trochę trudu by sprawdzic czy gra się sprzedaje jak sprawdziłem i się z tym podzielilem to była jazda po mnie takich niedzielnych leszczy którzy właśnie pomoczyli tu dupe
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~wers [89.64.92.*]
    do ~Ka [83.142.194.*]

    dzięki za rozkminkę, dopiero odczytałem. Jeśli mogę coś koledze doradzić, to nie należy absolutnie wchodzić w jakiekolwiek polemiki z trollami, którzy zawsze byli i będą mądrzejsi od Ciebie. Nakręcasz tylko tę spiralę próbując coś argumentować merytorycznie - ale zawsze przegrasz kolego. A przegrasz dlatego, że chamstwo ma duże doświadczenie w byciu chamstwem :).
    A do tego jest anonimowe, zbiorowe i nie radzi sobie ze spadkami. pozdrawiam.
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~ZajacPoziomka [37.47.136.*]
    Insajderka dupe zawraca, dobrze ze w czwartek poszlo wszystko do gawiedzi, dziwie sie tym co wierza w ten bankierowy belkot...
  • Re: Raport - subiektywnie Autor: ~pytanie [178.215.197.*]
    Gdzie i kiedy ma sie odbyc czat ? na jakim portalu ?
[x]
VARSAV -1,68% 0,47 2026-06-25 13:48:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.