Kto ma trochę rozumu pozbył się papierów, a kto chce czekać to może się doczekać i 1zł za papier i niżej.
– "Bardzo słabe wyniki wsparte one-offem na 6,4 mln zł. Bez one-offa zysk netto wyniósłby 2 mln zł, zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań. One-off wykazany w pozostałej działalności operacyjnej. Wniesienie aktywów (domena internetowa, znak towarowy) do spółki BiznesLink w zamian za 20 proc. udziałów. Transakcja została wyceniona do wartości godziwej. Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z MCI. Sprzedaż stabilnie w Polsce, bardzo duże spadki za granicą, także na rynkach bezpośrednich. – komentują eksperci z Trigon DM."
I teraz nasuwa się pytanie czy tylko koniec dotychczasowego modelu działania czy stały regres. Jeśli stały regres to kiepsko, a jeśli wynika to ze zmian w modelu biznesowym, zamianie produktów na wyżej marżowe, to oki. Ale to pewnie pokażą następne kwartały, raczej IVQ2016 i IQ2017 bo w IIQ i IIIQ 2016 wyniki mogą być kiepskie r/r. Jakoś przestaję wierzyć w ten miliard kapitalizacji, bo czasu coraz mniej a co jest każdy widzi.
Dnia 2016-05-14 o godz. 06:34 ~białoczerwony napisał(a): > I teraz nasuwa się pytanie czy tylko koniec dotychczasowego modelu działania czy stały regres. Jeśli stały regres to kiepsko, a jeśli wynika to ze zmian w modelu biznesowym, zamianie produktów na wyżej marżowe, to oki. Ale to pewnie pokażą następne kwartały, raczej IVQ2016 i IQ2017 bo w IIQ i IIIQ 2016 wyniki mogą być kiepskie r/r. > Jakoś przestaję wierzyć w ten miliard kapitalizacji, bo czasu coraz mniej a co jest każdy widzi.
no to coraz bardziej nasze stanowiska są zbieżne... ale i tak uważam, ze rozczarowanie (sceptycyzm, dystans, a może nawet wręcz niechęć) rynku do mci jest chyba większa niż wobec daty.
Data nie jest perło w koronie mci, jest aktywem, którego tomek kiedyś i teraz NIE POTRAFI sprzedać. Bo nie ma komu. Na tle konkurencji data nie jest niczym szczególnym. A jej dywidenda... - własnie widać, jak z 3,79 był zjazd na 3,26 i cała dywidendę szlag trafił. A taka masowa zwała w dwie sesje pokazuje, jak wielu zawiedzionych straciło cierpliwość. Zaś dmuchanie kursu podbitkami pokazuje, że ktoś wciąż ma wciąż wiele, za wiele tej makulatury, której wciąż nie ma komu wcisnąć i znów musi mielić walorem, by złapać naiwnych i niezorientowanych w historii zabaw z kursem daty, którzy skuszą sie na zakup pod dywidendę.
Juz kiedyś ci pisałem, ze problemem daty jest MCI. Ale teraz zaczynam rozważać, czy nie jest odwrotnie...
w uzupełnieniu dodam jeszcze post reno, który zwraca uwagę na inne kwestie:
I tu już niestety widzę bardzo poważny problem dla MCI i bardzo mocno się rozczarowałem wynikami ABC Daty, dla mnie były one szokiem, bo po wynikach za tamten rok myślałem, że jednak udało się wyjść spółce na prostą i nawet, że może teraz ona być jednym z mocniejszych powodów do wzrostów MCI, okazuje się, że widocznie za wcześnie tak pomyślałem a rynek dystrybutorów IT jednak do takich prostych nie należy - wystarczyło wejście odwróconego VAT-u może, ale co teraz będzie jak odwrócony VAT za chwilę będzie wchodził na inne produkty link
Wyniki są mega tragiczne, bo jak się im dokładnie przyjrzeć to musieli w tym kwartale odstawić szopkę z aportem bizneslinka i wycenić tą domenę sobie na ponad 6 mln zł linklink by wrzucić to w zysk za I kwartał i wyniki jako tako wyglądały i nie było tragedii, bez tej szopki okazuje się, że w I kwartale zarobili około 1 grosza linklink na akcje i tylko taki mocno ogłuszony filozof rynku mało widać z tego wszystkiego rozumiejący będzie łykał, że marża im wzrosła.
Tu może nie ma co mieć pretensji do spółki, może po prostu cały rynek dystrybutorów IT jest teraz bardzo trudny i będzie miał teraz poważny problem a za chwilę okaże się, że taki Action i AB jeszcze gorzej sobie poradzą, bo Action już w tamtym roku sygnalizował, że będzie ciężko i widać to było u niego po wynikach dużo wcześniej niż w ABC Dacie. Co może się dziać z wyceną ABC Daty po wynikach za II kwartał i odcięciu dywidendy to strach pomyśleć, bo jak powtórzą te rzeczywiste wyniki z I kwartału z zyskiem 1 grosza na akcje a jakiegoś nowego numeru ze zdarzeniami jednorazowymi nie wymyślą to witamy na ABC Dacie 1,XX i MCI ma ponad 100mln do tyłu wtedy i się okaże, że jednak na spółki portfelowe należy patrzeć i śmianie się z tego, że ktoś może zakładać również scenariusz, że NAV nam w tym roku może spaść a nie wzrosnąć będzie się potem śmiał ale z samego siebie.
Trudno się dziwić spadkom, skoro (przytaczam to, co jest opisywane na różnych wątkach i forach):
-wszystkie polskie indeksy lecą bo OFE stopniowo wycofuje i przelewa środki do ZUS-u -tych środków po skoku rządu Tuska nie ma za dużo.... -terroryzm, surowce, kontrakty i spekulacja na tych instrumentach powodują odpływ kapitału w obligacje, metale, ziemię, nieruchomości czyli w bezpieczne i stabilne aktywa na niespokojne czasy
Skoro kapitał ucieka a nowy się nie pojawia to jak ma rosnąć? Proszę spojrzeć na wykresy, spadek od ponad roku to nie żadna konspiracja tylko najzwyklejsza bessa/trend spadkowy i tyle.
PO oskubała OFE, a teraz PiS dokończy dzieła...
devil i białoczerwony, wskażcie skąd nadejdzie nadzieja na poprawę... ;)
już byłem prawie zawiedziony, ze dzis nudno na dacie, a jednak... robienie drobnych w puzon trwa w najlepsze... wystarczy do tego setka akcji na close, by wyrysować białą swieczkę dla naiwnych leszczy, aby mysleli, ze jest popyt na walor...
no i dzięki temu nie zauważą, ze największe transakcje to było skarmianie po 2,30...