• 2q będzie gorszy Autor: ~aleks [31.130.96.*]
    Kto ma trochę rozumu pozbył się papierów, a kto chce czekać to może się doczekać i 1zł za papier i niżej.

    – "Bardzo słabe wyniki wsparte one-offem na 6,4 mln zł. Bez one-offa zysk netto wyniósłby 2 mln zł, zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań. One-off wykazany w pozostałej działalności operacyjnej. Wniesienie aktywów (domena internetowa, znak towarowy) do spółki BiznesLink w zamian za 20 proc. udziałów. Transakcja została wyceniona do wartości godziwej. Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z MCI. Sprzedaż stabilnie w Polsce, bardzo duże spadki za granicą, także na rynkach bezpośrednich. – komentują eksperci z Trigon DM."

    cytowane za Stockwatch
  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~białoczerwony [91.202.175.*]
    I teraz nasuwa się pytanie czy tylko koniec dotychczasowego modelu działania czy stały regres. Jeśli stały regres to kiepsko, a jeśli wynika to ze zmian w modelu biznesowym, zamianie produktów na wyżej marżowe, to oki. Ale to pewnie pokażą następne kwartały, raczej IVQ2016 i IQ2017 bo w IIQ i IIIQ 2016 wyniki mogą być kiepskie r/r.
    Jakoś przestaję wierzyć w ten miliard kapitalizacji, bo czasu coraz mniej a co jest każdy widzi.
  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~wykres [78.28.35.*]
    Dnia 2016-05-14 o godz. 06:34 ~białoczerwony napisał(a):
    > I teraz nasuwa się pytanie czy tylko koniec dotychczasowego modelu działania czy stały regres. Jeśli stały regres to kiepsko, a jeśli wynika to ze zmian w modelu biznesowym, zamianie produktów na wyżej marżowe, to oki. Ale to pewnie pokażą następne kwartały, raczej IVQ2016 i IQ2017 bo w IIQ i IIIQ 2016 wyniki mogą być kiepskie r/r.
    > Jakoś przestaję wierzyć w ten miliard kapitalizacji, bo czasu coraz mniej a co jest każdy widzi.

    no to coraz bardziej nasze stanowiska są zbieżne...
    ale i tak uważam, ze rozczarowanie (sceptycyzm, dystans, a może nawet wręcz niechęć) rynku do mci jest chyba większa niż wobec daty.

    Data nie jest perło w koronie mci, jest aktywem, którego tomek kiedyś i teraz NIE POTRAFI sprzedać. Bo nie ma komu.
    Na tle konkurencji data nie jest niczym szczególnym. A jej dywidenda... - własnie widać, jak z 3,79 był zjazd na 3,26
    i cała dywidendę szlag trafił.
    A taka masowa zwała w dwie sesje pokazuje, jak wielu zawiedzionych straciło cierpliwość.
    Zaś dmuchanie kursu podbitkami pokazuje, że ktoś wciąż ma wciąż wiele, za wiele tej makulatury, której wciąż nie ma komu wcisnąć i znów musi mielić walorem, by złapać naiwnych i niezorientowanych w historii zabaw z kursem daty, którzy skuszą sie na zakup pod dywidendę.

    Juz kiedyś ci pisałem, ze problemem daty jest MCI. Ale teraz zaczynam rozważać, czy nie jest odwrotnie...
  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~wykres [78.28.35.*]
    w uzupełnieniu dodam jeszcze post reno, który zwraca uwagę na inne kwestie:

    I tu już niestety widzę bardzo poważny problem dla MCI i bardzo mocno się rozczarowałem wynikami ABC Daty, dla mnie były one szokiem, bo po wynikach za tamten rok myślałem, że jednak udało się wyjść spółce na prostą i nawet, że może teraz ona być jednym z mocniejszych powodów do wzrostów MCI, okazuje się, że widocznie za wcześnie tak pomyślałem a rynek dystrybutorów IT jednak do takich prostych nie należy - wystarczyło wejście odwróconego VAT-u może, ale co teraz będzie jak odwrócony VAT za chwilę będzie wchodził na inne produkty link 

    Wyniki są mega tragiczne, bo jak się im dokładnie przyjrzeć to musieli w tym kwartale odstawić szopkę z aportem bizneslinka i wycenić tą domenę sobie na ponad 6 mln zł link link by wrzucić to w zysk za I kwartał i wyniki jako tako wyglądały i nie było tragedii, bez tej szopki okazuje się, że w I kwartale zarobili około 1 grosza link link na akcje i tylko taki mocno ogłuszony filozof rynku mało widać z tego wszystkiego rozumiejący będzie łykał, że marża im wzrosła. 

    Tu może nie ma co mieć pretensji do spółki, może po prostu cały rynek dystrybutorów IT jest teraz bardzo trudny i będzie miał teraz poważny problem a za chwilę okaże się, że taki Action i AB jeszcze gorzej sobie poradzą, bo Action już w tamtym roku sygnalizował, że będzie ciężko i widać to było u niego po wynikach dużo wcześniej niż w ABC Dacie. Co może się dziać z wyceną ABC Daty po wynikach za II kwartał i odcięciu dywidendy to strach pomyśleć, bo jak powtórzą te rzeczywiste wyniki z I kwartału z zyskiem 1 grosza na akcje a jakiegoś nowego numeru ze zdarzeniami jednorazowymi nie wymyślą to witamy na ABC Dacie 1,XX i MCI ma ponad 100mln do tyłu wtedy i się okaże, że jednak na spółki portfelowe należy patrzeć i śmianie się z tego, że ktoś może zakładać również scenariusz, że NAV nam w tym roku może spaść a nie wzrosnąć będzie się potem śmiał ale z samego siebie. 
  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~wykres [78.28.35.*]
    no i krajobraz po sesji oraz raporcie:

    http://gragieldowa.pl/spolka_arkusz_zl/spolka/abc

    wymowny.
    arcywymowny!
  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~słownik [87.104.16.*]
    Dnia 2016-05-14 o godz. 07:45 ~wykres napisał(a):
    >
    > Data nie jest perło w koronie mci, jest aktywem,

    Hmm... zastanawiam się, czy chciałeś napisać PERŁOM, czy PERŁĄ, ale palec się Tobie omsknOM. :)

  • Re: 2q będzie gorszy bida z nędzą Autor: ~wykres [78.28.35.*]
    masz rację, sorry za literówkę - oczywiście miało być: perłą...
  • Re: 2q będzie gorszy - road to perdition Autor: ~aleks [31.130.96.*]
    kontynuacja łatwego do przewidzenia kierunku czyli kalka ACTION
  • Re: 2q będzie gorszy - road to perdition Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    Trudno się dziwić spadkom, skoro (przytaczam to, co jest opisywane na różnych wątkach i forach):

    -wszystkie polskie indeksy lecą bo OFE stopniowo wycofuje i przelewa środki do ZUS-u
    -tych środków po skoku rządu Tuska nie ma za dużo....
    -terroryzm, surowce, kontrakty i spekulacja na tych instrumentach powodują odpływ kapitału w obligacje, metale, ziemię, nieruchomości czyli w bezpieczne i stabilne aktywa na niespokojne czasy

    Skoro kapitał ucieka a nowy się nie pojawia to jak ma rosnąć? Proszę spojrzeć na wykresy, spadek od ponad roku to nie żadna konspiracja tylko najzwyklejsza bessa/trend spadkowy i tyle. 

    PO oskubała OFE, a teraz PiS dokończy dzieła...

    devil i białoczerwony, wskażcie skąd nadejdzie nadzieja na poprawę... ;)
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jaroslaw-kaczynski-o-oszczednosciach-z-ofe,658215.html

    http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/firmy-przygotowuja-sie-na-przejecie-ofe-tak-uciekaja-przed-politykami-pis,657994.html
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://wyborcza.biz/biznes/1,147754,19111366,prezent-z-ofe-dla-rzadu-pis-czyli-ile-kosztuje-nizszy-wiek.html
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~devilek [83.16.97.*]
    noo już widać efekt wig20 leci niemal 3% ech już kaczor sięga małą łapką po resztę z Ofe, to mogą zostać zgliszcza...
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    PO zaczęło, PiS dokończy...
    indeksy jednoznacznie skomentowały słowa morawieckiego

    https://www.bankier.pl/forum/temat_najswiezsze-informacje-o-gpw-i-ofe-na-roznych-stronach-internetowych,21089043.html
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    no i komu teraz te fundy oddadzą swą makulaturę?...
    http://stooq.pl/q/h/?s=abc
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20346990,rzad-na-gieldzie-mowi-o-planach-reformy-ofe-a-gieldowe-indeksy.html#BoxBizImg

    http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,20347141,zmiany-w-ofe-co-wiemy-po-wystapieniu-mateusza-morawieckiego.html#BoxBizLink

    http://wyborcza.biz/biznes/1,147754,19111366,prezent-z-ofe-dla-rzadu-pis-czyli-ile-kosztuje-nizszy-wiek.html

  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20347295,ekonomisci-wyjasniaja-slajd-27-z-prezentacji-morawieckiego.html#MT2
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.34.*]
    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20348107,drugi-rozbior-ofe-czekamy-na-szczegoly.html#MTstream
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~aleks [31.130.96.*]
    No i moja prognoza z 13 maja się niestety sprawdza.
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    dziwne, ze przed czwartkową konferencją podaż tak napiera...
    niektórzy chcą zdążyć wyjść powyżej 2,30...
  • Re: 2q będzie gorszy Autor: ~wykres [78.28.33.*]
    już byłem prawie zawiedziony, ze dzis nudno na dacie, a jednak...
    robienie drobnych w puzon trwa w najlepsze...
    wystarczy do tego setka akcji na close, by wyrysować białą swieczkę dla naiwnych leszczy, aby mysleli, ze jest popyt na walor...

    no i dzięki temu nie zauważą, ze największe transakcje to było skarmianie po 2,30...

[x]
ABCDATA 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.