Jak co dzień, podczas przeglądania wykresów w poszukiwaniu nietuzinkowych sytuacji natrafiłem na wykres CEZ. Bez chwili zastanowienia, od razu mogę narysować dwie linie trendu- pasujące idealnie do dołków na wykresie.
Idąc tym śladem od razu nasuwa się myśl – „czy to nie jest super okazja do dobrania akcji w dołku?” – na pewno pomyśli tak znaczna grupa amatorów. Nie byłbym sobą jakbym nie przyjrzał się bliżej świeczkom. Zacznijmy od wykresu tygodniowego:
Linia trendu spadkowego to tylko mały szczegół. Większe znaczenie mają świeczki i poziom, wokół którego akcja się potoczyła.
Więcej oraz wykresy: http://comparic.pl/cez-linia-trendu-miejsce-lapanie-dolkow/
nie wiem co to był za wystrzał rano ale poszło wszystko z piekną przebitką. Odkupiłem teraz 8zł taniej. Te wszystkie kreski i analizy są g...no warte. Może ktoś się pomylił w poniedziałek z rana??
wszystko zależy od horyzontu inwestycji, od szczytów spadło o 15%. cez to pewna firma a po sprzedaży po 97.19 nie mogłem się powstrzymać i kupiłem po 88zł Toż to prawie 10% taniej w jedną sesję! Cezik lubi miewać wystrzały jednosesyjne i w górę i w dół. Warto moim zdaniem mieć poustawiane zlecenia na takicj odjechanych poziomach.