• Strategicznie dobra decyzja Autor: ~Jurek [85.219.200.*]
    Uważam, że z punktu widzenia strategicznego integracja pionowa jest dobrym krokiem - szczególnie na rynkach Europy zachodniej, gdzie wejście nowej firmy jest praktycznie niemożliwe. Moja poprzednia firma ponosiła gigantyczne nakłady na próby wejścia na rynek Angielski i Niemiecki, dopiero zakupy lokalnych dystrybutorów lub wejście z udziałami do ich spółek przyniosły długo oczekiwane rezultaty. W okresie kilku lat jest to krok, który zwróci się z nawiązką, zakładając, że są to rynku wartościowi partnerzy. Szczególmnie biorąc pod uwagę fakt, że po kryzysie zawsze przychodzi wzrost koniunktury. Wątpliwości budzi jedynie kwestia zakupu od głównego udziałowca i wycena tych spółek. Kontakt z akcjonariuszami powinien być na pewno lepszy. Zakładając jednak, że giełda to nie inwestycja krótkoterminowa to w długim okresie czasu taki krok przyniesie bardzo duże zyski.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~Joe [89.230.206.*]
    człowieku ale tu o co innego chodzi, nikt nie wątpi że główny akcjonariusz nie chce strzelić sobie w stopę, spółka była za wysoko wyceniona żeby skupić akcje przed emisją PP. Zaskoczył rynek chęcią przejęcia społek branżowych. Teraz robią co się tylko da żeby zebrać akcje po atrakcyjnej cenie.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~niepoprawny syn maxa [195.137.161.*]
    A główny udziałowiec codziennie z coraz obfitszym portfelem
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~ram [80.52.210.*]
    Tez mi sie wydaje ze solowow ciagle skupuje z rynku akcje i na walnym bedzie mial pewnie pod 60%. Po emisji zwiekszy jeszcze swoj udzial a pozniej zrobi wezwanie na reszte akcji i firme ma przejeta za polowe ceny. Troche ja podciagnie z wynikami finansowymi i sprzeda rosjanom albo chinczykom ktorzy chca wejsc na rynek unii europejskiej.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~prezes [81.210.100.*]
    na mój nos to wciśnie akcje synthosowi
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~Joe [89.230.206.*]
    w ciągu ostatnich 3 dni obrót spadł z ponad 4mln akcji sprzedawanych w panice na 2mln, czyli 2mln zostały już skupione przez silne ręce być może Solowow będzie się chwalił, że dokupił 1% i ma już 54% akcji.
    Cała ta paniczna wyprzedaż odbyła się w podejrzanie niskich obrotach,gdyby 1/2 akcji w wolnym obrocie się wymieniła to rozumiem ale tutaj FF to 60mln a kurs o 50% przeceniono rzucając na rynek 4mln akcji(1,5% wszystkich akcji).
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~ram [80.52.210.*]
    Karkosik takimi emisjami na przejecia wprowadzil boryszew do wig20:)
    Solowow gdyby wiecej przekazywal informacji akcjonariuszom o swoich planach a nie stawial ich przed faktem dokonanym to pewnie jego emisje by odnosily podobny pozytywny skutek co u Karkosika. Moze kiedys sie tego nauczy.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~Joe [89.230.206.*]
    Tylko tutaj nie ma żadnego faktu jest chęć zakupu spółek branżowych, umowa przedwstępna kupna uzależniona powodzeniem emisji. Jeśli OFE uznają ofertę Sołowowa za mało atrakcyjną to emisji nie będzie. To co napisały media mija się z rzeczywistością. Sołowow nie zmusza drobnych do wzięcia udziału w emisji, nawet nie wie czy emisja dojdzie do skutku. Złożył propozycje sprzedaży spółek i zwołał walne zgromadzenie, które ma podjąć decyzje. OFE doskonale wiedzą że bez ich zgody żadnego rozwodnienia akcji nie będzie, głośno o tym mówią.
    Odkupienie spółek od głównego akcjonariusza zawsze wzbudza podejrzenia, tym bardziej OFE będą analizować czy ta transakcja dla rovese jest opłacalna.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~ram [80.52.210.*]
    Joe zgadzam sie z toba w 100%. Na walnym praktycznie fundusze o wszystkim zdecyduja.
    Jak nie bedzie emisji to solowow i tak bedzie zarobiony po tym jak teraz skupi duzo akcji za polowe ceny z przed kilku dni.
  • Re: Strategicznie dobra decyzja Autor: ~niepoprawny syn maxa [195.137.161.*]
    Mamy coraz większy popyt
[x]
ROVESE -2,15% 2,00 2016-08-29 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.