Skoro są perspektywy, zyski rosna to dlaczego EBH Holding pozbył się całego swojego pakietu. A może oni już wcześniej wiedzieli , że Bank postawi wymagalność spłaty kredytu ????? Bo czemu info o tym kredycie tak szybko się pojawilo ????
Nawet czytać się Tobie nie chce......... Przecież wyraźnie było napisane że w umowie kredytowej była klauzula '' zmiany kontroli'' czyli jeżeli wycofa się główny udziałowiec to bank ma prawo rozwiązać umowę kredytową. Ma prawo, ale nie musi ........
OK , takie pytanie to rozumiem.
EB Holding to spółka celowa funduszu prywatnego INNOVA, który specjalizuje się w kupowaniu spółek niepublicznych, następnie wprowadzaniu ich na giełdę i wychodzeniu z nich.
PS : Mnie oczywiście też martwi że sprzedał tak tanio swój pakiet, natomiast proszę nie róbmy paniki. Info o ryzyku spłaty kredytu w wyniku '' zmiany kontroli'' musiało się pojawić bo takie są wymogi prawne.
Dokładnie ........ Denerwować się będziemy mogli jeśli pojawi się info że banki skorzystały z prawa do natychmiastowego rozwiązania umowy kredytowej. Oby to nie nastapiło , hehe !!!
Congo powiedz jeszcze proszę, czy możliwe jest , że inwestor który kupił pakiet od EBH nie wiedział o zapisie w umowie kredytowej? To wszystko się jakoś kupy nie trzyma : najpierw ogloszenie wyników ( całkiem niezłych ), potem w dwa dni właściciela zmienia ponad 30 % akcji . Jeśli nowy inwestor wiedział o kredycie i zapisach umowy , to musiał sobie zdawać sprawę z paniki jaka wywoła info o kredycie i jest w plecy już na starcie- to jako trzeci element nietrzymającej się kupy układanki. W interesie spółki i naszym byłaby teraz szybka informacja , kto ten pakiet kupił ????
Ten kto kupił pakiet 4800000 sztuk zapewne bardzo dobrze spółkę prześwietlił, czyli wiedział o klauzulach w umowie kredytowej.
Natomiast podobnie jak Ty, także nie rozumiem tego co się dzieje od kilku dni. Było już ponad 7,20 PLN i nagle EB Holding pakietówkami na dogrywce zwalił kurs na 6.50 PLN, a przecież mógł sprzedać w transakcjach pozasesyjnych , które nie miałyby wpływu na kurs. Dzisiaj znowu jakaś panika, nie rozumiem tego .
A może jest tak : EBH potrzebuje dokupić tanio akcji . Poprzez swoją inną spólkę dokonuje przepływu ponad 30 % akcji , wiedząc o umowie kredytowej i konieczności ogloszenia tej informacji czeka na panikę i spadek kursu aby jeszcze taniej dokupić a może i przestraszyc fundusze ?????? :) Fajna teoria ???? Congo jak uważasz ????
dzis sobie dobraly fundusze :) od zdezorientownych graczy, gracze sobie usrednili strate z ostatnich sesji i mozemy myslec pozytywnie o poniedzialkowej sesji... ;P
tylko te info dla swietego spokoju nie chce sie pojawic :)