Albo Kartosiki będą dobrą alternatywą dla spadającego WIG20. Nie należy nastawiać się na cuda jutro, ale na pewno IPX się jutro wyróżni. Poza tym jest trochę odleszczony, więc jeśli mają być wzrosty, nie będą za bardzo blokowane przez dzieciarnię.
Nie obawiałbym się o zwałę.
Spółka ma potencjał do wzrostów zarówno fundamentalny jak i techniczny. Kurs jest przygotowany do znaczącej aprecjacji - w pierwszym ruchu nawet o ok. 60% od dzisiejszych poziomów. Najwyraźniej widać, że jeszcze nie wszyscy duzi są przygotowani na wzrosty (czytaj nie mają jeszcze akcji), dlatego kurs jest skutecznie zbijany, a akcje są odbierane od niecierpliwych. Impulsem do wzrostów będzie znane już od jakiegoś czasu wejście do mw40 i nastąpi dopiero przed faktycznym wejściem spółki do indeksu. Z prostej przyczyny - niektóre fundusze TFI i OFE lub firmy zarządzające aktywami mają wpiane w swoich strategiach, że mogą inwestować np. tylko w spółki wchodzące wskład danego indeksu. Tymaczsem korekta ostatnich wzrostów rozpoczęta.