• To jakiś żart? Autor: ~Velo [46.134.124.*]
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/ESOTIQ-HENDERSON-Wstepna-informacja-o-skonsolidowanych-przychodach-Grupy-Kapitalowej-Esotiq-Henderson-w-maju-2026-r-9147210.html
    20% i ta sama marża? Wtf?
  • Re: To jakiś żart? Autor: ~Zbigi13 [31.0.38.*]
    Esotiq & Henderson S.A. informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w maju 2026 r. przez Grupę Kapitałową wyniosły około 31,5 mln zł i były wyższe o ok 20 proc. od przychodów uzyskanych w maju 2025 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie 5 miesięcy 2026 r. wyniosły około 123,8 mln zł i były wyższe o ok 8 proc., niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

    Przychody Grupy Kapitałowej ze sprzedaży internetowej w maju 2026 r. wyniosły ok. 7,5 mln zł i były wyższe o 28 proc. rok do roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej w okresie 5 miesięcy 2026 r. wyniosły ok 40,5 mln zł i były wyższe o ok 20 proc., niż w porównywalnym okresie 2025 r.

    Szacunkowa marża brutto na sprzedaży Grupy Kapitałowej w maju 2026 wyniosła 72 proc. i była taka sama w porównaniu z marżą zrealizowaną w maju roku poprzedniego. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – maj 2026 r. wyniosła około 68 proc. i według szacunków była niższa o 1 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w odpowiednim okresie roku ubiegłego.

    Powierzchnia handlowa sieci sprzedaży marki Esotiq (salony własne, franczyzowe i partnerskie) w maju roku 2026 r. wynosiła 17 983m kw. i była mniejsza o 1,9 proc. niż rok wcześniej.

    Czyli co patrząc na wyniki nie jest źle
    O co chodzi że stwierdzeniem,,to jakiś żart,,
  • Re: To jakiś żart? Autor: ~Greg [193.25.251.*]
    Wyniki są fantastyczne i kurs powinien eksplodować.
  • Re: To jakiś żart? Autor: ~inwest [31.222.108.*]
    Zapomniałeś już o wynikach za I kwartał?
  • Re: To jakiś żart? Autor: ~inwestor [163.116.189.*]
    Dnia 2026-06-08 o godz. 11:32 ~inwest napisał(a):
    > Zapomniałeś już o wynikach za I kwartał?

    Czyli co, jak spółka miała stratę i wyższe koszty to już przyszłość się nie liczy ???
    Teraz już do końca świata będzie spadać i nie reagować na żadne dobre informacje ?
    Być może znowu przepalą mnóstwo kasy ale z drugiej strony może prezes się nasycił i rzeczywiście koszty będą spadały ( w porównaniu z ostatnimi) a przychody rosły i będzie tylko lepiej?
    Nie ma takiej możliwości ? Przepadło już wszystko ?

    Wszyscy dobrze wiemy że kurs został celowo zdołowany a prezes miał interes aby to zrobić ale na razie nie widać aby chciał zniszczyć spółkę więc nie przesadzajmy z tym marazmem i dekadencją. Te wyniki to odlot i nacieszmy sie chocziaż tym.
  • Re: To jakiś żart? Autor: ~trader [185.67.70.*]
    wyniki są super- nie dość że wzrost o ponad 5mln to na takiej samej dobrej marży jak rok temu (o 8pp wyższej niż w q1)

    ale jak to się przełoży na wyniki q2?! oby nie zepsuli dobrze zapowiadającego się drugiego kwartału wynikami za czerwiec
[x]
ESOTIQ 0,00% 30,70 2026-06-26 13:40:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.