https://www.bankier.pl/wiadomosc/ESOTIQ-HENDERSON-Wstepna-informacja-o-skonsolidowanych-przychodach-Grupy-Kapitalowej-Esotiq-Henderson-w-maju-2026-r-9147210.html
20% i ta sama marża? Wtf?
Esotiq & Henderson S.A. informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w maju 2026 r. przez Grupę Kapitałową wyniosły około 31,5 mln zł i były wyższe o ok 20 proc. od przychodów uzyskanych w maju 2025 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie 5 miesięcy 2026 r. wyniosły około 123,8 mln zł i były wyższe o ok 8 proc., niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
Przychody Grupy Kapitałowej ze sprzedaży internetowej w maju 2026 r. wyniosły ok. 7,5 mln zł i były wyższe o 28 proc. rok do roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej w okresie 5 miesięcy 2026 r. wyniosły ok 40,5 mln zł i były wyższe o ok 20 proc., niż w porównywalnym okresie 2025 r.
Szacunkowa marża brutto na sprzedaży Grupy Kapitałowej w maju 2026 wyniosła 72 proc. i była taka sama w porównaniu z marżą zrealizowaną w maju roku poprzedniego. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – maj 2026 r. wyniosła około 68 proc. i według szacunków była niższa o 1 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w odpowiednim okresie roku ubiegłego.
Powierzchnia handlowa sieci sprzedaży marki Esotiq (salony własne, franczyzowe i partnerskie) w maju roku 2026 r. wynosiła 17 983m kw. i była mniejsza o 1,9 proc. niż rok wcześniej.
Czyli co patrząc na wyniki nie jest źle
O co chodzi że stwierdzeniem,,to jakiś żart,,
Dnia 2026-06-08 o godz. 11:32 ~inwest napisał(a): > Zapomniałeś już o wynikach za I kwartał?
Czyli co, jak spółka miała stratę i wyższe koszty to już przyszłość się nie liczy ??? Teraz już do końca świata będzie spadać i nie reagować na żadne dobre informacje ? Być może znowu przepalą mnóstwo kasy ale z drugiej strony może prezes się nasycił i rzeczywiście koszty będą spadały ( w porównaniu z ostatnimi) a przychody rosły i będzie tylko lepiej? Nie ma takiej możliwości ? Przepadło już wszystko ?
Wszyscy dobrze wiemy że kurs został celowo zdołowany a prezes miał interes aby to zrobić ale na razie nie widać aby chciał zniszczyć spółkę więc nie przesadzajmy z tym marazmem i dekadencją. Te wyniki to odlot i nacieszmy sie chocziaż tym.