Znając naszych polityków albo wymyślą nową daninę w sektor paliwowy - jak podatek od kopalin dla kghm, albo orlen "zainwestuje" nadmiar pieniędzy w coś co powinno finansować państwo. Ewentualnie zaczną finansować budowę elektrowni atomowej ( "Koncern multienergetyczny"). Więc dywidenda ponad 5 zł jest mało prawdopodobna.
O wiele prościej i szybciej przy tej dziurze budżetowej zrobić ksiegowo fajny wynik i wypłacić maksymalnie ile się da byle nie zarżnąć kury znoszącej złote jaja. Fundusze I drobni też będą zadowoleni, więc 8 całkiem możliwe.
Przypomne ze w budzecie na 2026 rok jest wpisane 100% wiecej wplywow z dywidendy do budzetu a uwzgledniajac ze dywidenda byla w tym juz wieksza niz plany to realnie wplywy do budzetu maja byc o 50% wieksze niz w tym roku.