Rozpoczynajcie ten wzrost. Jeżeli jesteś załadowany pod korek (a zapewne tak jest, bo naganiasz) to znaczy, że możesz czekać na rozwój wydarzeń. Wzrost nie będzie zależał od Ciebie:)
PIS dołączą się do walki o polskie kopalnie. Szybko wejdzie ustawa ratującą, 3k pracowników pójdzie na urlopy finansowane przez panstwo wiec koszty w dół. Jeszcze trzeba by wywalić część dyrektorów i związkowców i bedzie pod co rosnac.
Trzeba zwolnic nie 3000 z 21000 górnikow, ale 6000 z 7000 administracji. 1 czlowiek z administracji na 3 gornikow. Co oni/one robia, parza kawke gornikom ? 1 czlowiek z administracji na 20 fizycznych/technikow/operatorow maszyn wystarczy chyba w dobie komputeryzacji i AI ? Poza tym, pozbyc się trzeba 6 z 7 baterii koksowych, ktore sa trwale nierentowne, wyeksploatowane, wymagające miliardowych remontow i modernizacji, bez szans na zwrot inwestycji, kiedykolwiek. Ekonomicznie sprawa jest bardzo prosta, a jak glowny udzialowiec SP/MAP nie chce stosować reguł gospodarczych, ktore zastosowalby, kazdy mniejszy akcjonariusz, to niech ten dominujący udzialowiec doplaca. Shorty napewno nie doplacają, i niech sie nie martwią, ze to z ich pieniedzy. Ich moralne dylematy sa nietrafione, bo nie sa udzialowcami spolki, a z ich podatkow nikt nie zabierze kasy na skladke. Ich siedziby i jurysdykcje podatkowe, nie sa w Polsce.