Co można wywioskować z artykułu ano m.in. ,że Getin ma niskie % rezerwy na 9 mld portfel ktedytow frankowych. By chociaż zbliżyć się do innych banków trzeba zawiazac jeszcze 1,3 mld zlotych MINIMUM.
Nie musze chyba mowił co to znaczy przy obecnych kapitalach wlasnych 520 mln a w zasadzie juz mniej bo rezerwy na wakacje okroily juz o 165 mln.
,,12 październiku następne ważne orzeczenie – tym razem dotyczące przedawnienia roszczeń banku oraz prawa do opłaty za bezumowne korzystanie z kapitału. Istnieje realna szansa, że TSUE orzeknie, iż bieg przedawnienia roszczeń kredytodawcy należy liczyć od momentu spełnienia świadczenia, czyli wypłaty kapitału kredytu,,
Jest warta uwagi ! Uważam, że tego banku już dawno nie powinno być tylko sztucznie utrzymują trupa nad powierzchnią. Dlatego z ciekawością obserwuje co dalej. I ile tu będzie topielców.
Jak Getin padnie to kto da frankowiczom z Getinu jakieś pieniądze? Dla frankowiczów jedyny sens to istnienie Getinu - może wtedy coś dostaną. W przypadku upadłości 0. Nie będzie kasy