REKLAMA

USA: Plan dla "marzycieli", czyli migrantów objętych programem DACA

2018-01-26 01:49
publikacja
2018-01-26 01:49
fot. Mike Segar / Reuters

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona "marzycieli", którzy zostali przywiezieni nielegalnie do Stanów Zjednoczonych jako dzieci - poinformował w czwartek Reuters.

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do otrzymania obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona "marzycieli", którzy zostali przywiezieni nielegalnie do Stanów Zjednoczonych jako dzieci - poinformował Biały Dom w czwartek.

Biały Dom ma nadzieję, że plan Trumpa będzie poddany pod głosowanie w Senacie na początku lutego.

Plan ten przewiduje utworzenie przez Kongres "funduszu powierniczego" w wysokości 25 miliardów dolarów z przeznaczeniem na budowę muru na południowej granicy z Meksykiem, a także na zainwestowanie w lepszą ochronę północnej granicy z Kanadą. Plan zakłada również m.in. ograniczenie przez Kongres "przyjazdów sponsorowanych" do najbliższych członków rodziny emigranta tzn. małżonka i małoletnich dzieci, zakończenie systemu loterii wizowej dla niektórych krajów i przeznaczanie dodatkowych środków na funkcjonowanie straży granicznej i sędziów imigracyjnych.

Program DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) wprowadzany przez prezydenta Baracka Obamę wykluczał deportacje i dawał nielegalnym imigrantom przybyłym jako dzieci możliwość legalnej edukacji oraz podejmowania pracy w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu ub.r. Donald Trump zapowiedział zawieszenie programu DACA, ponieważ jego zdaniem jest on sprzeczny z Konstytucją Stanów Zjednoczonych.

mbud/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sel
Pierdu pierdu ,a wizy dalej dla Polaków..

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki