REKLAMA

Trybunał Stanu umorzył postępowanie wobec Emila Wąsacza

2006-11-24 13:09
publikacja
2006-11-24 13:09
Trybunał Stanu umorzył postępowanie w sprawie byłego ministra skarbu Emila Wąsacza. Sędziowie przychylili się do wniosku obrony o umorzenie postępowania ze względów formalych.

Adwokaci podkreślali we wniosku, że do odczytania aktu oskarżenia do Trybunału konieczna jest uchwała Sejmu o pociągnięcie Wąsacza do odpowiedzialności konstytucyjnej. Obrońcy zwrócili uwagę, że wniosek sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej nie jest uchwałą Sejmu, a tylko uchwała może być dla Trybunału wiążąca i równoznaczna z aktem oskarżenia.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy prywatyzacji kilku spółek skarbu państwa: PZU, Telekomunikacji Polskiej i Domów Centrum. Emil Wąsacz był ministrem skarbu w rządzie Jerzego Buzka.

Emil Wąsacz był w rządzie Buzka odpowiedzialny za prywatyzację nie tylko PZU SA , Telekomunikacji Polskiej i DT Centrum, ale także między innymi BPH, Pekao SA, PKN, LOT i Banku Zachodniego. Zarzuty dotyczące prywatyzacji DT Centrum, Telekomunikacji i PZU mają wspólny element - niegospodarność, czyli sprzedaż państwowego majątku poniżej jego wartości.

Według Emila Wąsacza bilans przeprowadzonych przez niego prywatyzacji był korzystny dla skarbu państwa i wszystko odbyło się zgodnie z prawem.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki