REKLAMA

Kokaina w bananach w Carrefourze. Policja przeszukuje sklepy

2021-06-11 11:57, akt.2021-06-11 13:36
publikacja
2021-06-11 11:57
aktualizacja
2021-06-11 13:36
Kokaina w bananach w Carrefourze. Policja przeszukuje sklepy
Kokaina w bananach w Carrefourze. Policja przeszukuje sklepy
/ Policja

Pierwsze paczki z kokainą ukrytą w kartonie z bananami znaleźli w czwartek pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu Warszawy - wynika z ustaleń PAP. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie. Z kolei w piątek policjanci podczas czynności znaleźli kolejne kilogramy kokainy ukrytej w kartonach z bananami.

Według informacji, do których dotarła PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

"Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - poinformowało PAP Biuro Prasowe Carrefour Polska.

"Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy" - zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. "Kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego" - podkreślił nadkomisarz.

"W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych" - podał rzecznik KSP.

Z informacji do których dotarła PAP wynika, że w piątek policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Jednak śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawniają ilości zabezpieczonych w piątek narkotyków. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
itso_argumentum_ad_ignorantiam
ale serio w żywności tym jestem zszokowany najbardziej
itso_argumentum_ad_ignorantiam
zakamuflowane na zielono a banany już się żółte zrobiły i wpadli
killgore
Poświęcili kilka kg towaru dla wywołania sensacji o odwrócenia uwagi milicji obywatelskiej od większego przerzutu. Strategia stara jak świat…
and00
Czekam na Tydzień Kolumbijski w Lidlu :)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki