REKLAMA

Będzie Muzeum Polskiej Wódki

2015-03-15 09:59
publikacja
2015-03-15 09:59
Będzie Muzeum Polskiej Wódki
Będzie Muzeum Polskiej Wódki
fot. Marek Suchecki / / FORUM

To będzie najweselsze i najbardziej oryginalne muzeum w kraju - zapowiadają jego pomysłodawcy. Ma z powodzeniem przyciągać koneserów sztuki i tych, którzy nie są z nią za pan brat. A wszystko przez łączący ludzi motyw przewodni. W połowie 2017 roku na stołecznej Pradze powstanie Muzeum Polskiej Wódki.

(fot. Marek Suchecki / FORUM)

Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka Andrzej Szumowski ma już w głowie pomysł na funkcjonowanie muzeum. Zapowiada, że każdy będzie mógł odkrywać wódkę po swojemu ponieważ oferowana będzie szeroka paleta tematów. W biegu przez wieki będzie można dowiedzieć się o zmieniających się recepturach, technikach wytwarzania wódki. Będzie także wątek eksportowy - dowiemy się, do jakich miejsc trunek już trafiał i gdzie spożywa się go najwięcej. Ukazana będzie również jego rola kulturotwórcza. Wszak wódka pojawiała się w wielu filmach czy książkach.

Muzeum jest pomysłem oryginalnym, ale w pełni poważnym. Do współpracy pomysłodawcy zaprosili samych profesjonalistów. Szumowski zapowiada, że organizacją stałej wystawy zajmą się te same instytucje, które organizowały stałe wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Placówkę mogą współtworzyć także miłośnicy trunku. Do końca maja Stowarzyszenie Polska Wódka przyjmuje eksponaty i receptury związane z wódką. W zamian oferuje nagrody pieniężne.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/to/

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~rumi
Czy będzie również sala poświęcona ofiarom alkoholizmu oraz tragedii rodzin ludzi uzależnionych. Mnie nikt nie pytał czy podoba mi się sklep z alkoholem na każdym rogu. Czy nie jest to promowanie patologicznych zachowań.
~koneser_procentów
to chyba jednak lepsza idea niż muzeum żydów polskich!
~rumi
Wódka wyrzadzila wiecej krzywdy polakom niż żydzi
~dychu
za dużo pieniędzy do wydania z dotacji UE?
~endi
Obok niech otworzą " Muzeum ofiar polskiej wódki " - na pewno będzie się z czego pośmiać , sąsiad mojego kolegi opił się i zarąbał siekierą żonę i dzieci ...
~ja
Bardzo dobry pomysł.
Jeszcze tylko muzeum " polska targowica poprzez wieki" i mamy całą polskość w pigułce.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki