Skorzystaj z pomocy eksperta

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Dziękujemy!

Pożyczka na 30 dni to już standard w ofercie firm pozabankowych. Pożyczka na miesiąc udzielana jest bez opłat wstępnych, zbędnych formalności i poręczycieli. To jeden z najłatwiejszych sposobów na to, by szybko i bezpiecznie zdobyć potrzebne środki finansowe.

Wśród pożyczek pozabankowych, które mamy do wyboru, ubiegając się o szybki zastrzyk gotówki, znajduje się również pożyczka na 30 dni. To łatwy i bezpieczny sposób na to, by bez zbędnych formalności i zaświadczeń otrzymać potrzebne nam środki finansowe.

Pożyczka na 30 dni - jak wybrać najlepszą? Gdzie szukać? (NBP)

Pożyczka na 30 dni udzielana jest przez wiele firm pożyczkowych. To lekka w spłacie i łatwa do dostania pożyczka, o którą możemy ubiegać się bez względu na swoją sytuację finansową i zdolność kredytową. Takie pożyczki na miesiąc udzielane są zazwyczaj na niższe kwoty niż długoterminowe zobowiązania, jednak nie jest to regułą. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie zawierają żadnych ukrytych opłat.

Pożyczka na 30 dni – jak ją wybrać? 

Pożyczkę na 30 dni oferuje obecnie większość firm pozabankowych. Zastanawiając się nad tym, jak wybrać najlepszą pożyczkę na miesiąc, weźmy pod uwagę:

 • Warunki, które musimy spełnić, by otrzymać pożyczkę (im mniej stawia ich pożyczkodawca, tym większe mamy szanse na to, że pożyczka zostanie nam przyznana).
 • Opinie jakimi cieszy się pożyczkodawca – pieniądze najlepiej pożyczać w firmach, które są zrzeszone w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.
 • Koszty – czy pożyczkę na 30 dni (o ile ubiegamy się o nią po raz pierwszy) możemy otrzymać za darmo czy też wiążą się z nią jakieś dodatkowe opłaty, które trzeba będzie uiścić.
 • Dostępność pożyczkodawcy – tj. to, czy wniosek o pożyczkę możemy złożyć również w weekend, czy konsultanci są do naszej dyspozycji przez całą dobę, czy potrafią odpowiedzieć na nasze pytania etc.
 • Sposób weryfikacji klienta – czy jest on sprawdzany w bazach dłużników, czy też firma pozabankowa oferuje finansowe wsparcie również osobom zadłużonym.
 • To, jak zostaną nam przekazane pieniądze – tutaj najczęściej mamy do wyboru przelew na konto lub czek GIRO.
 • Koszty związane z ewentualnym spóźnieniem się ze spłatą.
 • Koszty związane ze spłatą pożyczki na 30 dni przed tym terminem.
 • Minimalną i maksymalną kwotę, którą możemy pożyczyć.
 • Przyznawalność pożyczki.
 • Konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego lub brak takiego wymogu.
 • Promocje i konkursy– niektóre firmy pozabankowe udzielają np. pierwszej pożyczki za darmo, co oznacza, że będziemy musieli oddać tylko tyle (i ani złotówki więcej), ile pożyczyliśmy.
 • To, ile będziemy musieli czekać na pieniądze – w większości przypadków otrzymane środki zostaną nam przelane natychmiast po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Aby móc ubiegać się o pożyczkę na 30 dni, musimy: 

 • Mieć ukończone 18 lat.
 • Posiadać dowód osobisty.
 • Mieć udokumentowany dochód.
 • Być zameldowani na terenie Polski.
 • Mieć polskie obywatelstwo.
 • Mieć numer telefonu i konto w banku.

Pożyczka na 30 dni – o czym warto pamiętać? 

Pożyczka na 30 dni, to niezwykle przydatny instrument finansowy pod warunkiem, że będziemy korzystać z niego rozsądnie. Tak jak przy każdej innej pożyczce, tak i biorąc pożyczkę na miesiąc, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową, a wszelkie wątpliwości odpowiednio wcześniej skonsultować z pożyczkodawcą. 

Wspomniany już rozsądek odnosi się również do wysokości kwoty, która w ramach pożyczki na 30 dni miałaby zostać nam przyznana. Tutaj warto pamiętać o tym, by pożyczkę na 30 dni wziąć tylko wtedy, gdy będziemy mieli ją z czego spłacić. Kwota, którą wybraliśmy powinna być dostosowana nie tylko do naszych możliwości finansowych, lecz także do tego, ile pieniędzy musimy mieć „na już”. Nie powinniśmy pożyczać ani więcej (to rodzi pokusę wydawania pożyczonych pieniędzy na coś, bez czego tak naprawdę możemy się obyć i niepotrzebnego mnożenia wydatków), ani mniej (w takim przypadku pożyczka na 30 dni nie pomoże nam wyjść na finansową prostą) niż potrzebujemy. Co ważne, pożyczka na miesiąc zostaje przyznana na dowolny cel, co oznacza, że nie trzeba nikomu tłumaczyć się z tego, na co potrzebujemy pieniędzy.

Z uwagi na z góry określony termin spłaty pożyczka na 30 dni daje poczucie o wiele większej kontroli nad domowym budżetem niż zobowiązania o bardziej długoterminowym charakterze.  Ma to jednak swoje minusy: w przypadku pożyczki na 30 dni, brak spłaty w wymaganym terminie przełoży się na:

Stąd też, jeśli nie jesteśmy pewni, czy 30 dni wystarczy nam na spłatę pożyczki, weźmy pożyczkę na 60 dni i nie martwmy tym, że możemy nie zdążyć ze spłatą.

Skorzystaj z pomocy eksperta

2018-11-16

Kredyt na oświadczenie - gdzie i jak wziąć kredyt na oświadczenie?

Obecnie z kredytu na oświadczenie mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. To forma kredytu z najmniejszą ilością formalności do załatwienia. Kredytobiorca musi jedynie oświadczyć, jakie wpływy miesięczne uzyskuje – bez dodatkowych dokumentów od pracodawcy i instytucji podatkowych.

2018-09-21

Pożyczki dla firm - jak wybrać najlepszą pożyczkę firmową?

Każdy przedsiębiorca prędzej,czy później będzie potrzebował pożyczki na firmę. Pożyczka firmowa umożliwia rozwój działalności, wdrożenie innowacji, nabycie nowego, a niezbędnego do prowadzenia firmy sprzętu. Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając pożyczki dla firm.

2018-09-21

Pożyczka dla każdego – czy istnieje? Jak ją dostać?

Pożyczka dla każdego to oferta zobowiązania finansowego dostępna niemal dla każdego dorosłego pożyczkobiorcy. Oferty pożyczek dla wszystkich dotyczą zazwyczaj pożyczek typu chwilówki. To minimum formalności oraz niewielkie wymogi, które musi spełnić osoba zaciągająca pożyczkę.

Pożyczki na dowód przez Internet - jakie są ich warunki?

Pożyczki na dowód dostępne są w całości przez Internet, bez wychodzenia z domu i niepotrzebnych zaświadczeń. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić, by dostać pożyczkę na dowód.

Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) - jak sprawdzić? Baza KRD

Krajowy Rejestr Długów BIG umożliwia monitoring sytuacji finansowej każdej osoby fizycznej. Sprawdź, czy nie padłeś ofiarą zaciągnięcia kredytu na Twoje dane.

Pierwsza pożyczka za darmo - jak znaleźć najlepszą ofertę?

Pierwsza pożyczka za darmo to obecnie standard w ofercie firm pożyczkowych.  Zobacz, gdzie dostaniesz pierwszą pożyczkę za darmo z oprocentowaniem 0%.

Pożyczka za darmo - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pożyczka za darmo … Wielu nas zastanawia się, czy pożyczka bez żadnych opłat rzeczywiście istnieje. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty.

Ikona informacji
poradniki