Chce jeszcze raz podkreslic wage tej technologii.
Ilosc energii z OZE w Polskim Systemie Energetycznym rosnie dynamicznie.
W pewnym momencie bedzie to ponad pojemnisc systemu.
Nalezy znalezc metody bilansowania systemu. Jest kilka (transport elektryczny, elektrownie wodne szczytowo-pompowe itd) a jednym z nich jest elektroliza wody pradem z nadwyzek mocy OZE.
Powstaje tlen i Wodor.
Wodor mozna akumulowac i gdy przychodzi koniecznosc wutworzenia pradu zachodzi przeciwna reakcja chemiczna (spalania,utleniania). Produktem ubocznym jest... woda.
Co do wodoru - noze on byc wykorzystywany w silnikach wodorowych ale to piesn przyszlosci (mysle ze po silnikach elektrycznych nastapi era silnikow wodorowych).
Jaki jest potencjal tego rozwiazania (mega czystego i skalowalnego) ocencie sami.
W ten wlasnie kierunek idzie Novavis Storage (dawniej Storion).
To jest przelomowa technologia.
Reszta raportu pelna solidnych dobrych info.