Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,70 zł , zmiana od tamtej pory: 76,23%

Wysoka skutecznosc w walce z asf.mocny srodek na wirusy

Zgłoś do moderatora
Podchloryn i soda - niszczą 99,999% wirusa
Do sprawdzenia efektywności środków dezynfekcyjnych wykorzystano standardowo stosowaną skalę logarytmiczną – środek uznawano za wirusobójczy, jeśli zmniejszał w komórkach ilość (inaczej miano) wirusa o przynajmniej 4 log10. Mówiąc prościej – jeśli niszczył przynajmniej 99,99% ilości wirusa.

Uważa się, że redukcja ilości wirusa na takim poziomie gwarantuje, że nie będzie już infekcyjny i pozostające 00,01% jest wartością praktycznie pomijalną.

Najbardziej skuteczny okazał się podchloryn sodu, który redukował ilość wirusa w wartości odpowiadającej ponad 99,999%. Działał tak w każdym przetestowanym stężeniu.

Niestety badanie wykazało, że jest to środek nieco wrażliwy na obecność materii organicznej (zabrudzenia), która osłabia jego działanie. W najniższym stężeniu (0,3%) i w obecności dużej ilości zabrudzenia nie był skuteczny.

Problem ten można jednak rozwiązać stosując jego większe stężenia - już stężenie 1% było skuteczne w obecności dużej ilości zabrudzenia.

Bardzo skuteczna okazała się również soda kaustyczna, która skutecznie niszczyła wirusa we wszystkich przebadanych stężeniach. Jej roztwór o niskim stężeniu (1%) nie poradził sobie jednak z wirusem w obecności dużej ilości materii organicznej
  • Wysoka skutecznosc w walce z asf.mocny srodek na wirusy Autor: ~Www

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PCCROKITA -2,49% 82,30 2021-09-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.