Mimo że nie udało sie zrealizować prognozy czyli osiągnąć zysku ponad 1 mln zł to zarobione 875 tys. w roku kryzysu robi bardzo dobre wrażenie.
Ogólnie rok 2009r. dla Ekopolu bardzo udany głównie pod wzgledem inwestycyjnym.
prawie 1,5 mln zł dofinansoania z projektów unijnych. Rozbudowa i modernizacja zakładu produkującego wyroby hutnicze, powiększona o kilkadziesiąt liczba mikrostacji, wejscie w podukcję wlasnego paliwa.
Kurs wzrósł co prawda o 100% ale spółka wskaźnikowo jest i tak nadal tania, zwłaszcza w perspektywie możliwych do osiągniecia wyników w 2010r. bazujacych na wzroście skali działalnosci.
Możliwym zagrożeniem jest tu tylko dalsze robienie pod górke przez stowarzyszenia prywatnych włascicieli stacji paliw, którym Ekopol poprzez swój inowacyjny biznes zabiera klientów. Jak dotychczas donosy zawistnych konkurentów i związane z tym liczne kontrole wypadały na korzyść Ekopolu chociaż mocno hamowały tempo rozwóu spółki.
Miejmy nadzieję, że w 2010 r. o Ekopolu i jego biznesie będzie głosno i pozytywnie. Kilka ciepłych artykułów posiada równie dużą siłę przebicia ( windowania kursu) jak bardzo dobre wyniki. Pozdr.